Kategorie

Promocje

Kalibracja czujnika prędkości

Kalibracja czujnika prędkości

W dzisiejszym krótkim artykule przedstawimy Wam jak sparować czujnik prędkości.czujnik prędkości

Czujnik prędkości jest bardzo przydatny, jeśli chcemy mieć realną wartość prędkości mierzonej bezpośrednio z koła podczas jazdy, a także dla lepszego pomiaru dystansu w gorszych warunkach, np. gdy wjedziemy w gęsty las.
Przede wszystkim czujnik musimy poprawnie zamontować. Montujemy go na piaście koła. Tutaj warto zaznaczyć, że przy jeździe w terenie czujnik prędkości lepiej zamontować na piaście przedniego koła ze względu na bliskość do licznika Edge, bądź zegarka. W przypadku jazdy na trenażerze, czujnik spokojnie można zamontować na piaście tylnego koła. Sam montaż jest bardzo prosty i szybki. Czujnik jest wsadzony w gumowe mini etui, które zarówno chroni czujnik, jak i pozwala przypiąć go na piaście.

czujnik prędkości GarminNastępnym krokiem jest dodanie czujnika do naszego urządzenia Garmin, np.: zegarka czy licznika rowerowego Edge. W tym przypadku wybraliśmy zegarek Forerunner 935. Aby dodać czujnik klikamy następująco: środkowy przycisk UP > Ustawienia> Czujniki i akcesoria > Dodaj nowy i tutaj możemy wybrać spomiędzy dwóch opcji: szukaj wszystko, albo prędkość/rytm. W przypadku innych urządzeń przebiega to bardzo podobnie.
Po wykryciu i dodaniu czujnika do urządzenia cofamy się do opcji Czujniki i akcesoria. Odnajdujemy nasz czujnik prędkości i klikamy przycisk start/stop. Ukazuje nam się kilka pól jak połącz, stan, rozmiar kół i nazwa. Dla nas w tym momencie najważniejsze jest pole rozmiaru kół. Aby czujnik prawidłowo zliczał nam prędkość, musimy wprowadzić odpowiedni rozmiar kół dla naszego roweru. Rozmiar wpisujemy ręcznie podając obwód koła, który jest wyrażony w milimetrach. Wartości te jesteśmy wstanie odczytać z koła w postaci rozmiaru opony, np. 700x28c, co według tabeli poniżej odpowiada obwodowi 2136 mm. Taką tabelkę znajdziecie w instrukcji urządzenia na stronie producenta, poglądowo zamieściliśmy ją również poniżej :)

konfiguracja czujnika predkosci Garmin

I to by było na tyle jeśli chodzi o połączenie czujnika prędkości - jest to mała rzecz, a dość przydatna :)