​ ​ ​ ​
Kategorie produktów

Orient Zegarki

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 27 elementów

Filtruj według

Filtruj
Pokazuje 1 - 24 z 27 elementów

Orient Zegarki

Czy japońskie zegarki mogą rywalizować ze szwajcarskimi? Oczywiście. Chociażby zegarki Orient, których zaawansowanie techniczne i jakość, w połączeniu z klasycznym wyglądem, nic a nic nie odbiega od europejskich konkurentów

Historia japońskich zegarków

Kiedy w 1950 powstaje firma Orient Watch Co., ma już za sobą pewne doświadczenia w branży. Początki sięgają 1901. Wówczas Shogoro Yoshida otwiera hurtownię zegarków w jednej z tokijskich dzielnic. Produkcją modeli naręcznych firma zajęła się w 1934, niestety lata wojny i powojennego kryzysu doprowadziły do zamknięcia przedsiębiorstwa. Reaktywacja następuje w 1950. W 1951 po zmianie nazwy firmy na Orient Watch, sprzedaży trafia pierwszy zegarek – Orient Star z oryginalnym mechanizmem. Na rynkach zagranicznych zegarki Orient pojawiają się dzięki umowie z Chinami. Warto wspomnieć, że Orient zegarki w latach 70-80 były ulubioną marką Polaków.

Najbardziej znane modele zegarków Orient: Dynamic (1956), Royal (60r.), Grant Prix 100 (64r.), Finesess (67r.). Lata 70 to nowe technologie: zegarki kwarcowe i zegarki z wyświetlaczem LCD i LED. Jednak zegarki Orient mechaniczne nadal pozostają produktem flagowym. W 1995 powstają zegarki ze wskaźnikiem rezerwy chodu i zegarki z pod znaku Star. Orient nie pozostaje w tyle za konkurencją. Pracuje nad tym powstałe
w 2003 - Centrum Techniczne Orient. Obecnie marka należy do grupy Seiko Epson Corporation zachowując niezależną produkcję.

Zegarki Orient – ponadczasowy wygląd, najwyższa jakość

To mechanizm jest sercem zegarków i w przypadku zegarków Orient, to on w pierwszej kolejności zasługuje na uznanie. Następnie - w większości klasyczny nie do podrobienia styl. Do wyboru naciąg ręczny, automatyczny, kwarcowy, a nawet solarny. W ofercie Orient znajdują się zegarki męskie Orient np. z linii Automatic Bambino i zegarki damskie Orient np. z linii Classic. Szukając eleganckiego, niezawodnego zegarka warto sięgnąć po markę Orient, której produkty posiadamy w sprzedaży. Duży wybór, dobry stosunek jakości do ceny. Poznaj ofertę naszego sklepu, sprawdź chociazby Orient FAC08003A0 lub Orient FEM75002D6.