​ ​ ​ ​
Kategorie produktów

Echosondy Garmin 

Jest 12 produktów.
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Echosondy Garmin 

Wędkarstwo to bardzo popularne hobby, które wciąga wbrew pozorom nie tylko mężczyzn. Obcowanie z naturą pozwala się wyciszyć, a łowienie ryb jest na tyle ekscytujące, że wielu poświęca mu każdą wolną chwilę. Wśród wędkarzy są tacy, którzy preferują tylko tradycyjne połowy i coraz większe grono tych, którzy wykorzystują technologiczne nowinki do “polowaniu” na rybę, czyli np. echosondy Garmin.

Czym jest echosonda wędkarska?

Echosondy to urządzenia dla wędkarzy, którzy łowią ryby z jednostek pływających (łódka, ponton itp.) na zbiornikach wodnych. Służą do lokalizacji ryb i odkrywania najlepszych miejsc połowów. Wprawdzie echosonda ryby nie zachęci do “zapozowania” z haczykiem, ale z pewnością zachęci wędkarzy do zarzucania wędki w miejscu, w którym echosonda wskaże na ich obecność. Echosondy Garmin to urządzenie pomocne w skutecznym wędkowaniu od amerykańskiego przedsiębiorstwa znanego z produkcji najwyższej klasy sprzętu nawigacyjnego. Działanie echosondy w kilku słowach można opisać tak: urządzenie składa się z nadajnika, przetwornika, odbiornika i wyświetlacza. Pochodzący z nadajnika impuls elektryczny przekształcany jest w falę dźwiękową i wysyłany do wody. Fala dźwiękowa docierając do podwodnego obiektu zostaje od niego odbita i zawraca. Przetwornik odbiera echo i przetwarza go na sygnał elektryczny wzmacniany przez odbiornik i wysyła go do wyświetlacza. Czas wysłania i odebrania sygnału może być zmierzony i przeliczony na odległość. Na wyświetlaczu zobaczymy obraz dna oraz wszelkie obiekty pomiędzy dnem a powierzchnią (czyli ryby także).

Nie złowisz ryby w miejscu, gdzie jej nie ma - skorzystaj ze sprzętu od Garmin

Jeśli przysłowiowe - “moczenie” kija Ci wystarcza, a brak skuteczności wędkowania zniechęca, powinieneś zainwestować w echosondę Garmin. Garmin prezentuje całą gamę urządzeń różniących się mocą nadajnika, wydajnością przetwornika czy rozdzielczością wyświetlacza. Na ceny echosondy Garmin wpływają dodatkowe funkcje takie jak czytanie map czy Wi-Fi. Kupując swoją pierwszą echosondę najlepiej zacząć od echosondy Striker Garmin. Są wśród nich najprostsze modele przystępne cenowo z prostym menu i wbudowanym modułem GPS, ale także modele ze skanowaniem bocznym, Wi-Fi i funkcją czytania map. Garmin ma także w ofercie echosondy z wyższej półki technologicznej, a co za tym idzie cenowej. Kupując echosondę zastanów się, czy potrzebujesz urządzenia “gadżeciarskiego” czy tylko praktycznego. Echosondy Garmin spełnią wymagania i potrzeby każdego wędkarza.

Polecamy sprawdzić także zegarki Garmin, które są dostępne w ofercie naszego sklepu.