​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Garmin

Garmin Varia RTL 515 010-02375-00

010-02375-00

753759254117

Nowy produkt

Towar dostępny natychmiast

Towar znajduje sie fizycznie w naszym salonie sprzedaży.
Wysyłka w ciągu 24 godzin w dni robocze.

Wsteczny radar rowerowy z czerwonym oświetleniem tylnym współpracujący z innymi urządzeniami poprzez ANT+ oraz poprzez Bluetooth ze smartfonem z zainstalowaną aplikacją Varia.

Więcej szczegółów

Cena
909,00 zł

DARMOWA DOSTAWA!

(4,9/5)
17 ocen - 16 opinii
Rozkład ocen

3 podobnych produktów:

Radar wsteczny ze światłem tylnym Garmin Varia RTL 515 to urządzenie, które zapewnia bezpieczeństwo na drodze na dwa sposoby. Po pierwsze, skutecznie alarmuje rowerzystę o pojazdach, które się do niego zbliżają z odległości nawet 140 m! Po drugie, równie skutecznie informuje innych uczestników ruchu o obecności na drodze, emitując czerwone światło widoczne z odległości do 1,6 km. W radarze Varia RTL 515 zastosowano dwa systemy łączności z innymi urządzeniami, co zapewnia pełną swobodę korzystania z jego funkcjonalności.

Funkcje i łączność radaru Varia RTL 515

Model wstecznego radaru Garmin Varia 010-02375-00 posiada wbudowane systemy łączności ANT+ oraz Bluetooth. Pierwszy z zapewnia kompatybilność z urządzeniami Garmin, np. zegarkami czy licznikiem rowerowym Edge. Z kolei poprzez drugi system, dzięki wewnętrznej aplikacji Varia, radar łączy się z urządzeniami i aplikacjami bazującymi na systemach Android oraz iOS. To zapewnia rowerzystom dodatkowe alarmy: geograficzne, dźwiękowe i wibracyjne.

Garmin Varia RTL 515 - wygoda użytkowania

Radar ze światłem tylnym jest urządzeniem o kompaktowych wymiarach, przez co łatwo go można zamontować na większości sztyc podsiodłowych. Bateria o dużej pojemności pozwala z kolei na 6 godzin w trybie oświetlenia ciągłego lub aż 16 godzin w trybie dziennym migającym. Dodatkowy tryb jazdy grupowej nie oślepia innych rowerzystów, zapewniając oszczędność baterii.

Varia RTL 515
to nowa wersja Varia RTL 510, czyli tylniego radaru rowerowego z oświetleniem i dużą, wydajną baterią. Ulepszony aspekt to przede wszystkim dodana obsługa Bluetooth, które pozwala na łączenie się ze smartfonem (Android albo iOS) i informowanie rowerzysty o zbliżającym się pojeździe z tyłu poprzez to urządzenie. Inne metody to wyświetlenie informacji na liczniku Garmin Edge czy zegarku Garmin poprzez technologię ANT+.

Nowa wersja ma także zwiększony czas pracy na jednym ładowaniu.


WIDZIEĆ I BYĆ WIDOCZNYM

Ten radar wsteczny ze światłem tylnym można połączyć z licznikiem rowerowym Edge® lub kompatybilnym smartfonem, aby otrzymywać ostrzeżenia o pojazdach nadjeżdżających z tyłu.

 

Niezawodny radar wsteczny sprawia, że wiesz, co się dzieje na drodze, którą jedziesz.

 

Jeden radar. Wiele opcji wyświetlania. Możesz połączyć go z kompatybilnym urządzeniem Garmin, telefonem lub z jednym i drugim naraz.

 

Niezależnie od tego, czy telefon stanowi główny czy dodatkowy wyświetlacz, aplikacja Varia™ sprawdzi się zawsze.

 

Świeć jaśniej. Dobre oświetlenie sprawia, że kierowcy nadjeżdżających pojazdów widzą Cię z odległości nawet 1,6 km.

 

Urządzenie jest małe, łatwe w montażu i pasuje niemal do każdego roweru.

 

Ten radar może więcej — nawet 16 godzin pracy baterii w trybie dziennym migającym.

Jedź spokojnie.

MAKSYMALNA ŚWIADOMOŚĆ

Rowerowy radar wsteczny Varia™ RTL515 sygnalizuje zbliżanie się pojazdu z odległości do 140 metrów za pomocą ostrzeżeń dźwiękowych i świetlnych.

WIELE OPCJI ŁĄCZENIA SIĘ

Radar bezproblemowo współpracuje z licznikiem rowerowym Edge, kompatybilnym smartfonem, wybranymi urządzeniami Garmin do noszenia na ciele lub opcjonalnym wyświetlaczem radaru.

WSPÓŁPRACA Z APLIKACJĄ VARIA

Aplikacja na smartfon pomaga zwiększyć świadomość otoczenia dzięki alertom graficznym, dźwiękowym i wibracyjnym, które informują o pozycji i prędkości nadjeżdżających pojazdów.

KOMPATYBILNOŚĆ Z APLIKACJAMI INNYCH FIRM

Przy używaniu z kompatybilnym smartfonem radar Varia integruje się z Twoimi ulubionymi aplikacjami, np. Ride with GPS, nakładając na mapy alerty z radaru wstecznego.

DOSKONAŁA WIDOCZNOŚĆ

Szybko informuj innych uczestników ruchu o swojej obecności dzięki światłu widocznemu z odległości do 1,6 km.

NIEWIELKIE WYMIARY

To eleganckie, niewielkie urządzenie można zamontować na sztycy podsiodłowej niemal każdego roweru szosowego. Pionowa konstrukcja zapewnia wygodę dla nóg podczas jazdy.

TRYB JAZDY GRUPOWEJ

Urządzenie Varia™ RTL515 może działać w różnych trybach, np. w trybie jazdy grupowej, w którym emituje mniej intensywne światło, aby nie oślepiać innych rowerzystów.

CZAS DZIAŁANIA BATERII

Lepsza długa jazda, niż długie ładowanie. Do 16 godzin pracy baterii w trybie dziennym migającym i do 6 godzin w trybie oświetlenia ciągłego.

Zestaw zawiera:
  • Varia™ RTL515
  • Zestaw montażowy
  • Przewody
  • Dokumentacja

Sprzedawane urządzenia objęte są 2 letnią gwarancją.

Dane fizyczne

Masa 71 g
Klasa wodoszczelności IPX7
Wymiary fizyczne 98,6 × 19,7 × 39,6 mm

Czas działania baterii

Czas działania baterii Tryb światła ciągłego: 6 godz. Tryb jazdy grupowej: 8 godz. Tryb światła migającego nocnego: 6 godz. Tryb światła migającego dziennego: 16 godz.

Cechy podstawowe

Łączność Bluetooth®, ANT+®
Lumeny 20 – światło ciągłe, 8 – jazda grupowa, 29 – światło migające nocne, 65 – światło migające dzienne
Widoczność światła 1,6 km
Sygnalizacja o zbiżającym się pojeździe Do 140 m
Tryby świecenia Światło ciągłe, jazda grupowa, światło migające nocne, światło migające dzienne
Opinie są weryfikowane, aby ograniczyć ilość spamu. Weryfikujemy je w ciągu kilku godzin.
przez dnia 2021-05-09 :

Super

Pierwsze 100 km z Varia RTL 515 za mną i jestem jak najbardziej zadowolony.
Radar działa bardzo precyzyjnie i jest dużym ułatwieniem podczas jazdy (zwłaszcza samotnej i przy wietrznej pogodzie).
Jeśli miałbym się czegoś czepić to system mocowania - trochę mało stabilny na sztycy aero ale opaska zaciskowa zrobiła robotę.

przez dnia 2021-02-19 :

Wszystko ok

Polecam. Radar spisuje się bardzo dobrze, a do tego jeszcze super światełko. Obecnie pracuje w trekkingu, docelowo w sezonie trafi do szosy.

przez dnia 2020-10-14 :

Dokładnie tego szukałem

Sprawdza się idealnie. Dobrze współpracuje z licznikiem Edge. Sam ustawia tryb świecenia i co najważniejsze radar jest bardzo precyzyjny - podczas użytkowania do tej pory (jakieś 400km po szosie) nie złapał tylko raz samochodu ale w dość trudnych warunkach.
Ogólnie 5/5 :)

przez dnia 2020-09-28 :

Varia RTL 515

Super, dobry zakup, pozdrawiam Jarek.

przez dnia 2020-09-24 :

Bardzo dobry produkt i szybka realizacja.

Bardzo dobry produkt i szybka realizacja.

przez dnia 2020-09-18 :

Najlepszy rowerowy wynalazek od czasów koła

Powiedzmy to sobie otwarcie: ta zabawka jest bardzo, bardzo droga. Jednak jest warta tych pieniędzy. Jest to jeden z największych i najlepszych wynalazków rowerowych ostatnich lat. I nie ma w tych słowach przesady. Dla kogoś, kto jeździ głównie po szosach i asfaltach, dla kogoś, kto przeważnie trenuje w pojedynkę, dla kogoś, kto przy tym wszystkim jeździ szybko — nie ma lepszego urządzenia. Odkąd jeżdżę z radarem Garmina poczucie komfortu na drodze wzrosło o rząd wielkości. Niezaprzeczalnie Varia wpływa na bezpieczeństwo kolarza w zasadzie eliminując niespodzianki. Jedyna rzecz, jakiej mi brakuje — ale mam nadzieję, że zostanie to dodane w kolejnych aktualizacjach — to informacja (w godzinach/minutach) o tym ile jeszcze czasu pracy pozostało na danym naładowaniu. Nikt nie zapłacił mi za tę opinię, nie dostałem też żadnej zniżki ani kodu promocyjnego na czapeczkę z daszkiem (chociaż powinienem!). Napisałem jak jest.

przez dnia 2020-09-06 :

Radar Varia RTL 515

Niezły i przydatny sprzęt. Bardzo mocne światło, dość wytrzymała bateria, kilka trybów świecenia. Do wad można zaliczyć jednak zbyt szeroki kąt w jakim wychwytuje pojazdy, np jadąc drogą serwisową potrafi łapać pojazdy na ekspresówce, no i cena mogłaby być niższa.

przez dnia 2020-08-13 :

Super lampka i radar rowerowy

Urządzenie jest super do jazdy po drogach publicznych. Świetnie się sprawdza na trasach, po których ja jeżdżę.
Trochę gorzej w mieście gdzie jest dużo samochodów.
Generalnie jestem zadowolony z zakupu i polecam.

przez dnia 2020-08-11 :
przez dnia 2020-08-11 :

Varia RTL 515

To nie jest zabawka !!! To naprawdę działa i daje dużo komfortu psychicznego podczas jazdy po naszych drogach. Nawet gdy człowiek jadąc się zamyśli i rozkojarzy, to alarm z radaru szybko go sprowadzi z obłoków na ziemię. Polecam !!!

przez dnia 2020-08-10 :

Varia-radar

Działa bez zarzutu, daje poczucie bezpieczeństwa szczególnie na szosówce i drogach o średnim i małym natężeniu ruchu. Dla mnie super.

przez dnia 2020-07-31 :

Varia RTL 515

Bezpieczeństwo na drodze to podstawa a ten radar właśnie to ma.bardzo dokładny czuły.

przez dnia 2020-07-26 :

Wart każdej złotówki

Na początku wydawało mi się, że jest trochę za drogi. Jednak moje treningi kolarskie po zakupie tego sprzętu znacznie si zmieniły. Nie tłukę już kołami po poboczu nasłuchując czy coś aby nie nadjeżdża. Teraz mogę śmiało jechać środkiem drogi. Radar dużo wcześniej informuje o znajdującym się z tyłu pojeździe. Szczególnie na szybkich stromych zjazdach jest przydatny jedynie nic nie słychać w uszach prócz wiatru. Świetna rzecz dla bezpieczeństwa.

przez dnia 2020-07-18 :

bezpieczeństwo

Varia RTL jest to świetny produkt. Poprawia bezpieczeństwo na drodze. Polecam

przez dnia 2020-07-09 :

Garmin Varia

Błyskawiczna realizacja. Polecam

  • Rowerowy radar wsteczny Garmin Varia RTL515
  • Garmin Varia RTL515 - Szybki przegląd