​ ​ ​ ​
Filtruj według
Cena
Ładowanie energią słoneczną
Ekran dotykowy
Pulsoksymetr
Płatności zbliżeniowe
Mapa PL TOPO
Pamięć na muzykę
Odtwarza muzykę
Obudowa
Materiał ramki
Materiał paska
Materiał ekranu
Wymiary wyświetlacza
więcej... mniej
Rozmiar koperty(szer. x dł. x wys.)
więcej... mniej
Stan
Kolor
Filtruj

Zegarki z pulsoksymetrem

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 237 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 237 elementów

Zegarki z pulsoksymetrem

Zegarek z pulsoksymetrem Garmin - mierz saturację krwi i kontroluj swoje zdrowie

Pulsoksymetr to urządzenie, które mierzy saturację krwi, czyli stopień nasycenia hemoglobiny tlenem w naczyniach włosowatych. Pulsoksymetry emitują światło czerwone oraz podczerwone, które jest inaczej absorbowane przez czerwone krwinki. Sygnał w ten sposób mierzony składa się z dwóch składowych, stałej i zmiennej. W dobie pandemii COVID-19 pulsoksymetry stosowane są do monitorowania stanu zdrowia osób zainfekowanych. Standardowo saturacja krwi wynosi pomiędzy 95%, a 99%, jednak mierzenie pulsoksymetrem może zostać zakłócone barwnikiem pokrywającym skórę, tatuażem, albo mocnym światłem fluoroscencyjnym padającym na skórę. Dlatego bardzo istotne jest ścisłe zamocowanie pulsoksymetru i skóra w miejscu do jakiego przylega. Warto dodać, że zegarki z pulsoksymetrem powininy być założone powyżej kości nadgarstka, ponieważ jest to optymalne miejsce ze względu na budowę i układ naczyń krwionośnych w kończynach.

Dlaczego warto wybrać zegarki Garmin z pulsoksymetrem?

Firma Garmin w części smartwatchy montuje pulsoksymetr, ale należy podkreślić, że jego wskazania nie spełniają standardów dedykowanych urządzeń medycznych. Zegarki Garmin z pulsoksymetrem to wysokiej jakości produkty, które pozwalają na zmierzenie saturacji krwi w dowolnym momencie. Dzięki nim będziesz mógł przeprowadzić szybką kontrolę każdego dnia, bez konieczności zakupu dodatkowego urządzenia. Pulsoksymetr Garmin powinien być wykorzystywany podczas bezczynności - w czasie aktywności sportowej lub nawet spaceru, wyniki mogą być nieprawidłowe. 

Pulsoksymetry Garmin

Garmin to amerykańska marka zegarków dla osób aktywnych, która przez wiele lat pracowała na swoją renomę. Jej wyróżnikiem jest przede wszystkim precyzja pomiarów – zarówno przy wyznaczaniu pozycji GPS, jak również weryfikacji stanu organizmu osoby ćwiczącej. Najwyższe standardy potwierdzają również pulsoksymetry Garmin, które są niezawodnym źródłem informacji podczas treningu, a także na co dzień – np. w przebiegu choroby.
Jakie zegarki z pulsoksymetrem są dostępne?
W pulsoksymetr jest wyposażona szeroka gama zegarków marki Garmin – zarówno damskich, jak i męskich oraz unisex. Jest wbudowany m.in. w modele z serii:

 • Vivosmart4,
 • Vivomove 3 / 3s,
 • Vivomove Style,
 • Vivomove Lux,
 • Instinct Solar,
 • Forerunner 245 / 245 Music,
 • Forerunner 745,
 • Forerunner 945,
 • Vivoactive 4 / 4s,
 • Venu,
 • Venu SQ / SQ Music,
 • Approach S62,
 • Fenix 5x Plus (tylko 5x!),
 • Fenix 6,
 • Quatix 6,
 • Tactical Delta,
 • Descent Mk2.
Znajdują się pomiędzy nimi zarówno smartwatche o typowo sportowym designie, jak i bardziej eleganckie i luksusowe. Możesz więc śledzić saturację krwi, a jednocześnie cieszyć się modnym, niezawodnym i funkcjonalnym urządzeniem, którego jakości możesz być pewien.

Kiedy sprawdza się pulsoksymetr?


Niedotlenienie organizmu może wskazywać zarówno na problemy zdrowotne (związane np. z niewydolnością układu krążenia lub układu oddechowego), jak również na stan zmęczenia organizmu. Jeśli obniżona saturacja pojawia się w trakcie treningu, to znak, że warto odpocząć oraz wskazówka, że ciało ma aktualnie mniejszą wydolność.

Pulsoksymetr przydaje się również podczas uprawiania sportów wysokościowych – pozwala obserwować, jak zachowuje się organizm przy wahaniu wysokości, np. podczas biegów górskich czy coraz popularniejszych ultramaratonów. Umiejętność odczytywania tego parametru pozwoli dostosować tempo ćwiczeń do aktualnych możliwości ciała.

Sprawdź aktualnie dostępne zegarki z pulsoksymetrem z gamy Garmin i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twojemu budżetowi, potrzebom oraz preferencjom estetycznym. Jeśli wahasz się, który zamówić, skontaktuj się z naszym zespołem. Chętnie pomożemy podjąć decyzję.

Polecamy sprawdzić także zegarki Garmin Forerunner, które są dedykowane dla biegaczy.