​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Aplikacja do mierzenia jakości powietrza w zegarkach Garmin

Aplikacja do mierzenia jakości powietrza w zegarkach Garmin

Opublikowany :
Kategorie : Zdrowie , Zegarki sportowe

Okres jesienno-zimowy w Polsce niestety nierozerwalnie wiąże się z nawracającym cyklicznie problemem, jakim jest smog. 
Zdajemy sobie sprawę, że dla biegaczy jest to ogromny problem, bowiem trening na zewnątrz w momencie, gdy poziom smogu jest wysoki, niejednokrotnie kończył się dla nas ogromnym bólem głowy czy drapiącym bólem gardła (nie wspominając o zapachu ubrań i włosów).
O ile sama aktywność fizyczna w okresie zimowym jest jak najbardziej wskazana, o tyle bieganie w momencie, gdy poziom zanieczyszczeń jest ponad normę, jest dla nas zwyczajnie szkodliwe.
Kiedy biegamy, nasze tętno jest znacznie szybsze, a my wdychamy więcej powietrza, co wiążę się automatycznie z wdychaniem większej ilości zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu.  

Dobre powietrze w zegarku Garmin

Zanieczyszczenia powietrza mają ogromny wpływ na nasze zdrowie – mogą pojawić się zarówno krótkotrwałe problemy zdrowotne takie jak kaszel, katar, zapalenie zatok czy problemy z oddychaniem, jak i długotrwałe takie jak nowotwór płuc, astma czy udar mózgu. 
Z tego też względu, zwłaszcza w okresie grzewczym polecamy korzystać z ogólnie dostępnych mierników jakości powietrza i dostosowywać swój trening pod warunki panujące na zewnątrz.

W dzisiejszym artykule pokażemy Wam jak zainstalować taki miernik powietrza w zgodnym zegarku Garmin, aby móc w każdej chwili sprawdzić, czy możemy bezpiecznie wykonać trening bez obaw o swoje zdrowie.

Pobieranie aplikacji na zgodny zegarek Garmin

  • Zaloguj się do aplikacji Connect IQ.

  • W polu przeznaczonym do wyszukiwania produktów wpisz np. „Jakość powietrza”.

  • Spośród dostępnych widżetów, wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

  • My pokażemy to na przykładzie widżetu „Jakość powietrza”.

  • Kliknij opcję „Instaluj”. 

  • Do poprawnego działania aplikacji wymagany jest dostęp do internetu oraz pozycji GPS, w związku z czym musimy wyrazić zgodę na korzystanie z tych danych. 

Krok po kroku - widget czystości powietrza w Garmin

Po synchronizacji zegarka z Connect IQ i zainstalowaniu widżetu na zgodny zegarek Garmin pojawi się on w widżetach dostępnych na zegarku. 


Jak wygląda miernik jakości powietrza na zegarku?

Schodzimy na sam dół dostępnych widżetów i widzimy, że aplikacja została zainstalowana. 
Aby zobaczyć stan zanieczyszczenia powietrza, należy kliknąć rozwinięcie aplikacji oraz wyjść na zewnątrz w celu złapania przez urządzenie sygnału GPS.

 

Przykład na zegarku Garmin 1

Przykład widżet czystość powietrza w zegarku Garmin


Jak widać, możemy także w ustawieniach wybrać czy chcemy, aby widżet pokazał nam jakość powietrza dla pozycji z lokalizacji, czy ustawionej wg. naszych współrzędnych.


Aplikacja pokazuje nam: 

  • CAQI (0-100) - indeks jakości powietrza
  • PM2,5 & PM10 - poziom zanieczyszczenia w µg
  • ciśnienie, temperatura, wilgotność 

Zgodnie z informacją znajdującą się w aplikacji Connect IQ:
”Dane pobierane są z airly.eu (Polska) lub ogólnodostępnych źródeł. Wymagane połączenie internetowe (przez telefon lub WiFi). Adres pomiaru dostarczany z wykorzystaniem API OpenStreet Maps”.

Z racji tego ze jesteśmy świadomi zagrożenia jakim jest smog, zainstalowaliśmy na ścianie naszego sklepu w Warszawie miernik jakości powietrza, z którego informacje trafiają do aplikacji Airly.


Zgodne urządzenia:

 

Sprawdź, również ciekawy artykuł: Wykrywanie zdarzeń w urządzeniach Garmin

Udostępnij