​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Forerunner 245 - pierwsze wrażenie

Forerunner 245 - pierwsze wrażenie

Opublikowany :
Kategorie : Zegarki sportowe

Garmin przed weekendem majowym zapowiedział kilka nowości ze świata zegarków sportowych. Są to modele: Forerunner 45/45sForerunner 245/245 Music oraz Forerunner 945. W tym tekście skupimy się na Forerunner 245, który otrzymaliśmy jako pierwsi w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszym pierwszym wrażeniem dotyczącym tego modelu.

Generalnie 245-tka jest naturalnym następcą bardzo udanego modelu Forerunner 235. Na pierwszy rzut oka, nowy model jest z wyglądu bardziej zbliżony do topowego obecnie modelu triathlonowego - Forerunnera 935, a nie do swojego starszego brata FR 235. Mniejszy rozmiar koperty kryje w sobie nowy ekran o rozdzielczości 240x240 pikseli (FR 235 218x180 pikseli), który pokryty jest odpornym na zarysowania szkiełkiem Corning® Gorilla® Glass 3. Rozmiar oraz waga nowego modelu również są mniejsze od poprzednika. Z tego co udało nam się przetestować przez ten krótki czas, możemy śmiało powiedzieć, że nowy ekran jest czytelny nawet w ostrym, słonecznym świetle!

Opakowania Forerunner 245


Jednak nowy nie jest tylko wygląd samego urządzenia. Garmin coraz częściej wprowadza do swoich zegarków z tzw. poziomu mentor funkcje, które jeszcze nie tak dawno były przeznaczone tylko dla zegarków topowych, jak np. Forerunner 935 czy Fenix-y. Nowością dodaną do 245-tki jest pulsoksymetr znany z modelu Fenix 5X Plus. Jak działa? O tym przekonamy się w praktyce podczas naszego przyszłego testu. Oprócz dodania pulsoksymetru, producent dodał do urządzenia jeszcze między innymi: podstawowe funkcje nawigacyjne, tryb pływania na basenie (rozpoznawanie stylów pływackich, mierzenie dystansu i czasu, pomiar częstotliwości ruchów), obsługę zaawansowanych parametrów dynamiki biegowej (kadencja biegu, czas kontaktu stopy z podłożem, odchylenie pionowe i pomiar długości kroku). Został również zmieniony nadgarstkowy sensor pomiaru tętna - na dwudiodowy zamiast trzydiodowego, jak to miało miejsce w starszych modelach (jego dokładność sprawdzimy w testach i opiszemy w większej recenzji zegarka). Warto również podkreślić wydłużony czas pracy na baterii w trybie GPS - do 24 godzin (Forerunner 235 - 11 godzin w trybie GPS).

Forerunner 245 sensor Elevate


Ładniejszy wygląd zegarka, poprawiony ekran, wydłużony czas pracy na baterii, czy dodanie nowych funkcji pomagających w codziennych treningach sugerują, że Forerunner 245 stanie się mocnym graczem na rynku wśród zegarków do ok 1500 zł. Jak sprawdzi się w praktyce? O tym przeczytacie niebawem w naszym teście tego modelu, który ukaże się oczywiście na naszym blogu :)

kolorowe Forerunnery 245


Ps.
Pierwsze wrażenie oparte jest na modelu Forerunner 245 w wersji podstawowej. Garmin co prawda pokazał również model 245 Music, ale niestety czekamy jeszcze na jego dostawę. Forerunner 245 Music od zwykłej wersji różni się tylko funkcjami muzycznymi tzn.:

  • obsługa serwisów muzycznych Spotify, Deezer;
  • możliwość sparowania z bezprzewodowymi słuchawkami poprzez protokół Bluetooth;
  • wbudowaną pamięcią wewnętrzną mogącą pomieścić do 500 własnych utworów muzycznych.

Funkcje sportowe pozostają bez zmian.

Paski Forerunner 245

Udostępnij