​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Forerunner 945 - pierwsze wrażenie

Forerunner 945 - pierwsze wrażenie

Opublikowany : 2019-05-28 10:44:32
Kategorie : Zegarki sportowe

Po prawie dwóch latach od premiery swojego flagowego sportowego modelu Forerunner 935, firma Garmin zaprezentowała jego następcę, model Forerunner 945.
Na pierwszy rzut oka, zegarki są praktycznie nie do odróżnienia - rozmiar zegarka, pasek, obudowa, to się nie zmieniło. Zmieniło się jednak całkowicie jego wnętrze, ale o tym za chwilę.
    
Nowy multisportowy flagowiec dostał nowe szkiełko, które co prawda nie jest szafirowe, jednak znane ze swojej odporności na zarysowania i uszkodzenia. Mowa tu o szkle Corning® Gorilla® Glass DX, które w porównaniu ze zwykłym szkiełkiem mineralnym oprócz zapewnienia wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia, zapewnia także dużo lepszą kontrastowość i lepszą czytelność ekranu w ostrym świetle. Sam ekran zegarka nie uległ zmianie i dalej jego rozdzielczość wynosi 240x240 pikseli.

_MG_9493-s.jpg


Głównymi nowościami w modelu Forerunner 945 są:
  • obsługa map, w tym także mapy PL Topo
  • możliwość odtwarzania muzyki (zegarek pozwala na korzystanie z serwisów streamingowych Spotify i Deezer, oraz umożliwia zapisanie w pamięci wewnętrznej aż do 1000 utworów)
  • obsługa płatności zbliżeniowych Garmin Pay
  • wbudowany pulsoksymetr, służący do monitorowania stopnia aklimatyzacji
  • wskaźnik energii Body Battery, obrazujący zasoby "naładowania" organizmu
  • monitor charakteru obciążenia treningowego (podpowiada, jakie ćwiczenia wykonywać, żeby osiągać lepsze efekty)

Mimo dodanej opcji pracy z mapą i odtwarzania muzyki, zegarek zachwyca swoim czasem pracy na baterii: do 10 godzin pracy w trybie GPS z muzyką, do 36 godzin z samym GPS-em i do 60 godzin w trybie UltraTrac. Czy czas pracy faktycznie tak będzie wyglądał w rzeczywistości? Przekonamy się o tym podczas naszego testu.Poprawiony pulsometr Elevate który w stosunku do porzednika posiada dwie diody zamiast trzech wygląda obiecująco, pomiar podczas pierwszych przymiarek jest stabilny i wiarygodny.
    
Wspomnieć należy również o tym, że Garmin wypuścił równocześnie wersję Bundle (nazywaną Triathlon), która w zestawie posiada czujniki tętna HRM Tri, HRM Swim, dodatkowy czarny pasek i tzw. szybki uchwyt rowerowy. Zegarek w wersji Triathlon posiada fabrycznie założony niebieski pasek silikonowy oraz delikatne niebieskie akcenty na kopercie.
Więcej o czujnikach tętna możecie znaleźć w naszym artykule "Różnice między czujnikami tętna".

_MG_9513s.jpg


Czy niezmieniony wygląd zegarka oraz dodanie nowych funkcji sprawią, że Forerunner 945 stanie się hitem sprzedaży Garmina? W porównaniu z Fenixami 5 Plus jego cena wygląda zachęcająco (2649 zł na premierze na dzień 23.05.2019) . Jest on sporo droższy od starszego modelu Forerunner 935 (1775 zł na dzień 23.05.2019), jednak ilość zmian w tym najnowszym dziecku Garmina jest naprawdę znacząca. Dlatego jeśli szukasz nowoczesnego, bardzo rozbudowanego multisportowego zegarka, to jest model nad którym powinieneś się poważnie zastanowić.

Link do produktów:
https://www.eazymut.pl/garmin-forerunner-945-306

Udostępnij