​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Instinct eSports - czym wyróżnia się na tle klasycznego Instincta

Instinct eSports - czym wyróżnia się na tle klasycznego Instincta

Opublikowany :
Kategorie : Zegarki sportowe

W ostatnich latach możemy zaobserwować ogromny rozwój sportu elektronicznego. Profesjonalne turnieje, coraz większa ilość streamerów i graczy na całym świecie inspiruje do tworzenia nowych rozwiązań i aktywności.

Firma Garmin, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w czwartym kwartale 2020 roku, wypuściła na rynek zegarek dedykowany właśnie e-sportowcom.


Choć głosy są podzielone, co do klasyfikowania tego typu rozgrywek w kategorii sportu, nie ulega wątpliwości, że wymaga on ogromnego skupienia, treningu umysłu, przygotowania strategii, a także wielu godzin treningów, aby wygrywać turnieje – podobnie jak trening sportowców.

Co wyróżnia zegarek Instinc eSportsna tle pozostałych – typowo sportowych?

Instinct eSport wyświetlacz

Model Instinct eSports bazuje na klasycznej wersji Instincta, w związku z czym znajdziemy w nim wszystkie cechy, które wbudowane są w podstawowy model (m.in. nadgarstkowy pomiar tętna, wysokościomierz, powiadomienia z telefonu, 3 czujniki satelitarne, monitor energii Body Battery i wiele więcej).

Fizycznie, wersja eSports wyróżnia się jedynie czerwoną czcionką, którą oznaczone są przyciski oraz napis „ESPORTS” w dolnej części tarczy.

Kolejnym czynnikiem wyróżniającym go na tle pozostałych modeli, są usunięte aktywności związane z działaniami taktycznymi i skokami ze spadochronem – w zamian za to, dodana jest aktywność związana z e-sportem.

Zegarek umożliwia przesyłanie danych tętna do sparowanego urządzenia nie tylko za pomocą ANT+, ale także poprzez technologię Bluetooth Low Energy.

Garmin Instinct eSport sensor z tyłu
Garmin eSports

Za pomocą aplikacji STR3AMUP! możliwe jest przesyłanie danych biometrycznych takich jak tętno, stres i poziom Body Battery oraz dodawanie nakładek z tymi pomiarami do transmisji wideo e-sportu, przez co my lub nasi widzowie, możemy np. ocenić, jak bardzo stresuje nas dana rozgrywka.


Dzięki obserwowaniu swojego poziomu Body Battery gracze mogą także zaobserwować jak intensywny stres podczas rozgrywek, czy nieodpowiednia ilość snu mogą wpływać na poziom Body Battery, a tym samym skupienie i wyniki podczas rozgrywek.

 


Obserwacja tego typu danych przez dłuższy czas może pomóc we wprowadzeniu pozytywnych zmian, które wpłyną korzystnie na nasze wyniki.


Podstawowe różnice między dostępnymi obecnie modelami Instinctów, możecie porównać w poniższej tabeli:

Specyfikacja zegarka Garmin Instinck eSports:

 


Instinct eSports


Instinct 


Instinct Tactical


Instinct 2 Surf

Masa

53 g

52 g

52 g

53 g

Pamięć/historia

16 MB

16 GB

16 GB

32 GB

Tryb nocny

Nie

Nie

Tak

Nie

Tryb ukrycia

Nie

Nie

Tak

Nie

Wiek sprawnościowy

Nie

Nie

Nie

Tak

Obciążenie treningowe

Nie

Nie

Nie

Tak

Przygotowanie wydolnościowe

Nie

Nie

Nie

Tak

Pulsoksymetr

Nie

Nie

Nie

Tak

Ładowanie energią słoneczną

Nie

Nie

Nie

Tak

Sugestie dotyczące codziennych ćwiczeń

Nie

Nie

Nie

Tak

Pomoc

Nie

Nie

Nie

Tak

Health Snapshot™ (pomiar zmienności rytmu pracy serca, nasycenia krwi tlenem, oddechu, poziomu stresu + raport w aplikacji).

Nie

Nie

Nie

Tak

Dodatkowe funkcje

Streamowanie danych na żywo (przesył danych o poziomie stresu i pulsie bezpośrednio do swojego streamu poprzez STR3AMUP!™);

Profile aktywności esportowych (monitorowanie i analizowanie reakcji swojego organizmu w trakcie rozgrywki).

-

Aktywności związane z działaniami taktycznymi i skokami ze spadochronem.

Zgodność z aplikacją Surfline i Garmin Golf; trudność i płynność jazdy na rowerze górskim;

Zgodność z urządzeniem Vector, Zgodność z miernikiem mocy (wyświetlanie informacji o mocy ze zgodnych mierników mocy ANT+ innych producentów).

Produkty powiązane

Udostępnij