​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Instinct 2/2s - Outdoor bez ograniczeń

Instinct 2/2s - Outdoor bez ograniczeń

Opublikowany :
Kategorie : Outdoor , Zegarki sportowe

Mocne rozpoczęcie roku w Garminie! Po premierze Venu 2 Plus, Fenixów 7 oraz Epixa Gen 2, przyszła kolej na kolejne premiery! 8 lutego 2022 zapisze się w kalendarium fanów Garmina wielkimi zgłoskami jako dzień warty zapamiętania. Tego dnia premierę mają nowe Instincty, które w pewnych aspektach rozwinęły się ponad oczekiwania fanów tej serii. Jakie nowe funkcje znajdziemy w nowej generacji Instinctów,  jakie nowe warianty i czy warto dopłacić w Waszym przypadku do wersji Garmin Instinct Solar, Tactical czy może Surf? A może zmiany nie są na tyle duże, że będziecie woleli zostać przy swoich poprzednich Instinctach?

zegarek Garmin Instinct 2

Dostępne rozmiary zegarków Instinct 2

Instincty 2 w dużej mierze dostępne są w tych samych opcjach, co ich poprzednicy. Największą zmianą w wyborze Instincta będzie opcja wyboru rozmiaru. Instincty Solar oraz zwykłe Instincty dostępne były jedynie w rozmiarze 45 mm. Instincty 2 można zakupić w jednym z dwóch rozmiarów. Tak jak poprzednicy, Instincty 2 mają rozmiar 45 mm średnicy koperty, natomiast Instincty 2s są mniejsze i mają kopertę w rozmiarze 40 mm.

Rozmiar koperty zmniejsza też szerokość pasków. W standardowych rozmiarach mamy paski o szerokości 22 mm, natomiast w wersjach „s” jest to szerokość 20 mm.

Przez zmniejszenie koperty niestety  — jak w każdym modelu Garmina poza Forerunnerami 45 - redukcji ulega też czas działania na jednym ładowaniu. Wersje „duże” mogą działać do 28 dni w trybie smartwatcha oraz do 30 godzin w trybie GPS. Wersje mniejsze natomiast działają do 21 dni w trybie smartwatcha oraz do 22 godzin w trybie GPS. 

Dostępne warianty

Tutaj też nastąpiły pewne zmiany. Jako że Instincty 2 zastępują całą gamę Instinctów — tak je nazwijmy - „jedynek”, są przez to następcami poniekąd dwóch generacji równocześnie. Odniesiemy się więc dla uproszczenia do różnic względem wersji solarnych Instinctów „jeden”. W Instinctach Solar wyszczególnić mogliśmy 4 edycje zegarka — wersje standardowe, Camo, Tactical, oraz Surf.

W nowej gamie Instinctów 2 pojawiła się nowa edycja — Dezl. Główną zmianą jest więc stworzenie wersji „s” dla wszystkich wariantów poza Tacticalem oraz Dezlem. 

Zmianę zaobserwujemy jednak w wersji „Camo”, ponieważ w poprzedniej generacji edycja „Camo” była solarna, w tej jednak Camo nie posiadają doładowania solarnego. Wersje Tactical wyposażone są w dodatkowe funkcje przydatne dla wojskowych, a więc m.in. tryb noktowizji, gdzie zegarek będzie podświetlany łagodnym światłem, aby nas nie oślepiać oraz możliwość wymazania danych z zegarka szybką kombinacją przycisków.

Garmin Instinct 2 czarny

Wersje Surf umożliwiają połączenie z aplikacją Surfline, aby otrzymywać informacje o pływach czy prędkości wiatru na spotach do surfowania w naszej okolicy. Wersje Dezl dają możliwość podłączenia do aplikacji Garmin Drive i nawigacji z serii Dezl, aby planować nasze trasy i informować nas o czasie jazdy oraz planowanych przerwach. Najważniejszą jednak różnicą jest to, że edycja Dezl jako jedyna wersja bez Solaru obsługuje płatności zbliżeniowe Garmin Pay.

Garmin Instinct 2 camo

Co nowego w Instinct 2/2s?

Unowocześnieniu uległ czujnik tętna, który poprawia odczyt saturacji. Instincty 2 zostały też rozbudowane o większą ilość pomiarów parametrów typowo sportowych, których brakowało w poprzednich Instinctach. Są to między innymi takie pomiary jak VO2Max, czyli pułap tlenowy, czy asystent regeneracji oceniający, kiedy możemy podjąć się mocniejszego treningu na podstawie naszego snu czy obciążenia organizmu. Nowe tryby sportowe to m.in. wspinaczka na ściance, wirtualne bieganie czy też — i to największa niespodzianka — triathlon oraz pokrewne!

Do Instincta też będziemy mogli podpiąć bardziej specjalistyczne sensory jak m.in. pomiar mocy do roweru czy dynamiki biegu. Zegarek będzie mógł też sterować trenażerem z serii smart. Rozbudowaniu uległ także monitoring snu. Efekty jego rejestracji możemy sprawdzać teraz także na zegarku (a nie tylko w aplikacji Garmin Connect), a także otrzymywać zindywidualizowane opinie dotyczące jego efektywności oraz tego, w jaki sposób taki sen może wpływać na nasze dzisiejsze samopoczucie i osiągi naszego organizmu.

Garmin Instinct 2 biały

Dla niezdecydowanych co do treningu zegarek może zaproponować w oparciu o obciążenia treningowe oraz regenerację trening na dany dzień — dla trybu biegania lub roweru. Dodano także pomiar dwóch parametrów jazdy rowerem MTB znanych z innych, bardziej zaawansowanych modeli zegarków i liczników Garmina. Są to Grit, czyli ocena przez zegarek trudności pokonywanego zjazdu, oraz Flow, który oznacza ocenę za styl, w jakim pokonaliśmy dany zjazd.

Instinct 2/2s - Outdoor bez ograniczeń

Za pośrednictwem aplikacji będziemy też mogli sprawdzić swój wiek sprawnościowy, a także pobrać dodatkowe tarcze zegarka czy pola danych z aplikacji Connect IQ. Instinct 2 zaoferuje także funkcję monitorowania ciąży oraz cyklu menstruacyjnego, użyteczną dla posiadaczek tego modelu. Poza tym Instincty 2 posiadają też całą masę funkcji znanych z poprzednich modeli jak na przykład funkcję nawigacji po trasach, wysokościomierz barometryczny, powiadomienia z telefonu czy też sterowanie muzyką. Pomiary codzienne jak Body Battery czy poziom stresu pomogą nam zadbać o dobre samopoczucie, a funkcja Livetrack zapewni informacje dla naszych najbliższych podczas kolejnej wyprawy. 

Garmin Instinct 2 Solar

Wersja Solar — co więcej?

Wersje z dopiskiem Solar są najbardziej rozbudowanymi wariantami Instinctów 2. A Solar w Instinctach 2 jest naprawdę imponujący! Według zapewnień producenta Instincty 2 Solar mogą z doładowaniem słonecznym działać w trybie smartwatcha ładując się tylko z energii słonecznej! Świetnie wyglądają też czasy działania w trybie GPS — do 48h ciągłej rejestracji sygnału.

Niestety aż tak dobrych wartości nie udało się osiągnąć w wersjach z dopiskiem S, tutaj jest trochę gorzej, ale nadal bardzo solidnie. W trybie smartwatcha będziemy mogli działać do 51 dni a w trybie GPS do 28 godzin.

Ponadto tylko wersje Solar zostały wyposażone w moduł NFC, który umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych, wyjątkiem jest jedynie niesolarny Dezl. Wystarczy dodać kartę do zegarka (jest to jednorazowy proces), w trakcie płatności podać PIN na urządzeniu i zbliżyć zegarek do terminala płatniczego. 

Garmin Instinct 2 Dezl

Podsumowanie zegarków Instinct 2 i 2s

Instincty 2/2s przeszły metamorfozę głównie pod kątem możliwości wyboru rozmiaru, czasu działania na jednym ładowaniu, obsługi większej ilości pomiarów sportowych. Nadal pozostają wyborem dla osób poszukujących zegarka w trudne warunki, którym zależy na opcji nawigacji po trasach i długo działającej baterii, szczególnie przy doładowaniu solarnym.  Nowe metryki takie, jak zaawansowany pomiar snu czy funkcja płatności będą ciekawymi dodatkami na co dzień, a mała wersja koperty może w końcu przebije się też na damskie nadgarstki. A wy co o tym sądzicie? Warto wybrać wersje Solarne zamiast standardowych? Czy zegarek w trybie smartwatcha działający tylko z energii doładowania słonecznego będzie wystarczającym argumentem, żeby pożegnać się ze starszymi Instinctami nie- Solarnymi oraz Solarnymi „jedynkami”?  

 

Instinct 2/2s - Outdoor bez ograniczeń

Udostępnij

Azymut-Paweł Kos Reviews with ekomi-pl.com