​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Nowe liczniki rowerowe z GPS - Edge 530 i Edge 830

Nowe liczniki rowerowe z GPS - Edge 530 i Edge 830

Opublikowany :
Kategorie : Zegarki sportowe

Na obecny sezon rowerowy firma Garmin postanowiła wprowadzić trochę nowości w świecie komputerów rowerowych, odświeżając znane i lubiane modele Edge 520 i 520 Plus oraz Edge 820.

Nowe modele to Edge 530 i Edge 830, które na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie.

W stosunku do Edge 520 i 520 Plus, nowa 530-tka wprowadza kilka poważnych zmian, które klasyfikują ten sprzęt wysoko w hierarchii produktów przeznaczonych dla kolarzy.
Posiada nowy ekran o przekątnej 2,6 cala oraz rozdzielczości 246x322 pikseli (w stosunku do 2,3 cala, 200x265 pikseli we wcześniejszych Edge 520/520 Plus), do tego wydłużony czas pracy na baterii do 20 godzin (Edge 520/520 Plus - 15 godzin) oraz dodane funkcje dla kolarzy górskich, czyli zliczanie skoków, pokonanego w powietrzu dystansu, a także pomiar trudności i płynności jazdy w terenie. Dodajmy do tego niewielki rozmiar urządzenia, możliwość wydłużenia czasu pracy dzięki dodatkowej baterii zewnętrznej Garmin Charge (do kupienia osobno) oraz poprawione funkcje nawigacyjne z możliwością wyznaczania trasy. To wszystko czyni, że Edge 530 jest urządzeniem, którym warto się zainteresować.

Nowy Edge 530 został wypuszczony na rynek w trzech wersjach (samo urządzenie, wersja HR/CAD Bundle oraz MTB), które różnią się od siebie tylko zawartością zestawu wpływającą na cenę.

Edge 830


Edge 830 to z kolei bezpośredni następca znanej i lubianej na rynku 820-tki. Tak samo jak w przypadku Edge 530 w nowym Edge 830 otrzymujemy całkowicie nowy ekran o rozdzielczości 246x322 pikseli i przekątnej 2,6 cala (w stosunku do 2,3 cala, 200x265 pikseli we wcześniejszych Edge 820) oraz wydłużony czas pracy na baterii do 20 godzin (Edge 820 - 15 godzin). Początek wygląda tak samo jak w przypadku 530-tki, z czego więc wynika różnica w cenie? Główną różnicą pomiędzy nowymi modelami jest dotykowy ekran, który lepiej sprawdza się podczas korzystania z funkcji nawigacyjnych - wpisywania adresu, zaznaczania danych punktów na mapie czy wstępnego zaznaczania całej trasy.

Trzeba również dodać, że oba modele posiadają funkcję Climb Pro, która w czasie rzeczywistym pozwala mierzyć pozostały wznios i nachylenie terenu, co z pewnością przypadnie do gustu rowerowym góralom. Obsługują również aplikację Trailforks, której mapa obejmuje szlaki z ponad 80 krajów oraz zawierają aktualne informacje o warunkach panujących na tych szlakach (do korzystania z tej funkcji wymagane jest połączenie urządzenia z telefonem). Ciekawostką jest również to, że Edge 830 pokazuje spalane kalorie podczas jazdy w czasie rzeczywistym. Oba modele wyposażone są również w funkcję powiadamiania kontaktów alarmowych (do ustawienia w Garmin Connect) o wykryciu wypadku z naszym udziałem.

Edge 830 podobnie jak Edge 530 trafił do sprzedaży w trzech wersjach:
  • samo urządzenie
  • wersja HR/Cad Bundle, która zawiera sensory kadencji i prędkości 2 generacji oraz sensor tętna HRM-Dual
  • wersja MTB, która posiada w zestawie uchwyt rowerowy przeznaczony do rowerów MTB oraz pilot do sterowania urządzeniem, a także silikonowe etui w kolorze czarnym
Edge 830 od tyłu


Warto zaznaczyć, że zarówno Edge 530 jak i 830 obsługują mapę PL Topo.

Jeśli patrzymy na samą funkcjonalność urządzeń, różnica między nowymi modelami jest niewielka. Jeśli więc szukasz komputera rowerowego tylko do treningów, idealnym wyborem będzie Edge 530. Natomiast jeśli łączysz trening z turystyką, to ze względu na dotykowy ekran warto wybrać 830-tkę. 


Udostępnij

Azymut-Paweł Kos Reviews with ekomi-pl.com