​ ​ ​ ​
Kategorie

Promocje

#zostańwdomu - ćwiczenia z zegarkiem

#zostańwdomu - ćwiczenia z zegarkiem

Opublikowany : 2020-03-25 08:56:01
Kategorie : Zegarki sportowe

Obecna sytuacja w kraju nie jest dla nas łatwa. Ze względu na bezpieczeństwo, większość z nas cały swój czas spędza w domach.
Z tej okazji ogłoszono akcję #zostańwdomu. Mamy w końcu czas, żeby zrobić rzeczy, które były ciągle spychane na dalszy plan. ;)
Siedzenie w domu, wcale nie oznacza, że musimy się nudzić. Tylko od nas zależy, jak to sobie zorganizujemy! Aktywność fizyczna, o ile utrudniona, nadal jest możliwa i nawet mocniej polecana. ;)

O ile basen w tym czasie musimy odpuścić, to samotne bieganie i rower są jeszcze akceptowane*. Najbezpieczniej jednak będzie jeśli zorganizujemy sobie trening w domowym zaciszu. Możemy przy tym skorzystać i/lub zainspirować się jedną ze sportowych opcji, które proponuje nam nasz zegarek. ;)


Może to być:

  • kardio - można się poruszać trenując z instruktorkami zumby lub fitness z YouTube. Ta opcja sprawdzi się również przy skakaniu na skakance (uważajcie na sąsiadów) lub kręceniu hula hop. Możecie też zawsze sprawdzić, ile kalorii spalicie przy myciu okien czy odkurzaniu. :)
  • pilates - posiadając takie modele zegarków jak np. Garmin Venu, Vivoactive 4, możemy skorzystać z gotowych planów treningowych pilates. Są to super ćwiczenia, które rozciągną, wzmocnią i ujędrnia nasze ciało. :)
  • joga - w tym przypadku także mamy ułatwienie od strony Garmina w postaci gotowych treningów z instrukcjami jak powinniśmy je wykonać.
  • ćwiczenia siłowe - wcale nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, bo spokojnie wystarczą nam 2 butelki wody, albo gumy oporowe.
Opcji jest naprawdę dużo i możemy sami komponować sobie zestawy treningowe z tymi ćwiczeniami, które najbardziej lubimy!
Przysiady, planki, wykroki, pompki, brzuszki, pajacyki - kombinacji jest nieskończenie wiele!
Więc #zostanwdomu i pamiętaj, że w tym okresie najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo.
Kto jest z nami ? Kto podzieli się swoją inspiracją na ćwiczenia w domu? :)

*Rozporządzenie z dn. 24.03 stanowi, że:

"Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin)."


ćwiczenia w domu

Udostępnij