​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Garmin Quatix 7 – nowoczesny zegarek dla wodniaków

Garmin Quatix 7 – nowoczesny zegarek dla wodniaków

Opublikowany :
Kategorie : Zegarki sportowe

Garmin idzie za ciosem i po styczniowej premierze flagowca Fenix 7 oraz jego odmiany Epix Gen 2 dostarcza kolejne modele dedykowane niszowym aktywnościom. Dla wodniaków właśnie wyszedł Quatix 7 w trzech wersjach, które bazowano na trzech zegarkach:

 • Quatix 7 – to wyspecjalizowany Fenix 7;
 • Quatix 7 Sapphire Edition – bazuje na Epix Gen 2, czyli Fenix 7 z ekranem AMOLED;
 • Quatix 7X Solar Sapphire – wyposażony w nowe funkcje Fenix 7X Solar Sapphire.

Jeśli chodzi o funkcje „wodniackie” nie mamy tu żadnych nowości w stosunku do Quatix 6. Zmiany więc w odświeżonym Quatix 7 dotyczą tych funkcji, które odróżniają Fenix 7 / Epix Gen 2 od poprzedniej generacji, czyli Fenix 6.

Garmin Quatix 7 – nowoczesny zegarek dla wodniaków

Wygląd fizyczny

To, co rzuca się w oczy to nowy motyw bezela, który trochę kojarzy się z klasycznym kołem sterowym. Obramowanie stalowe lub tytanowe – zależnie od wersji – udekorowane jest czarnymi paskami na parzystych godzinach.

Wielkości odpowiadają bazowym flagowcom i tak:

Quatix 7 to średnica 47 mm i grubość 14,5 mm. Różni go od Fenixa 7 pokrywa tylna, która jest z wytrzymałego i lekkiego tytanu. Sam bezel zaś jest ze stali nierdzewnej. Szkło to wersja tańsza, czyli Corning Gorilla Glass DX.

W droższej wersji, czyli Quatix 7 Sapphire Edition rozmiary się nie różnią, ale zmienia się materiał bezela na tytanowy oraz materiał szkła na szafirowy kryształ wytwarzany przemysłowo – znacznie odporniejszy na zarysowania i uderzenia.

To, co zwraca uwagę w szafirowym Quatix 7 to technologia wyświetlacza, czyli AMOLED (ulepszone diody OLED), które prezentują znacznie większą rozdzielczość i zdecydowanie żywsze kolory. Wadą jest zwiększony pobór energii, a przez to skrócony czas działania na jednym naładowaniu.

Quatix 7 Sapphire Edition

Najbogatsza wersja to Quatix 7X Solar Edition, czyli szafirowe szkło, wyświetlacz w technologii MIP i umieszczony na obrzeżach tarczy panel fotowoltaiczny, pozwalający w małym stopniu na doładowanie baterii zegarka dzięki światłu słonecznemu.

Literka X za numerem generacji mówi nam, że zegarek jest największy z trzech dostępnych rozmiarów. Jego średnica to 51 mm, a grubość 14,9 mm.

Garmin Quatix 7 – nowoczesny zegarek dla wodniaków

Czas działania na baterii

W zegarkach sportowych ważną cechą jest długość pracy na baterii, zależna od funkcji, z jakich się korzysta.

Najsłabiej tu wypada oczywiście wersja z ekranem AMOLED. W trybie zegarka Quatix 7 Sapphire Edition pozwala na pracę do 16 dni. Wersja najprostsza Quatix 7 to 18 dni w tym trybie, a najbardziej suta Quatix 7X Solar Edition, z powiększoną fizycznie baterią, to aż 28 dni, a w warunkach idealnego nasłonecznienia nawet do 37 dni.

W trybie najbardziej obciążającym, z użyciem wszystkich systemów GPS i muzyką szafirowy Quatix 7 to do 10 godzin pracy, tyle samo w przypadku wersji AMOLEDowej (a z włączonym non stop ekranem do 9 godzin) i w końcu Quatix 7X do 16 godzin.

Quatix 7 Sapphire Edition

Co różni Quatix 7 od Fenix 7?

To, co czyni serię Quatix ciekawym wyborem dla wodniaków to funkcje takie jak:

 • Podgląd danych łodzi oraz trasy;
 • Sterowanie autopilotem łodzi;
 • Obsługa systemów audio na łodzi w technologii Fusion-Link Lite;
 • Obsługa map morskich BlueChart G3;
 • Alarm kotwiczny;
 • Wirtualna linia startu w regatach;
 • Asystent halsowania;
 • Tabele pływów.

Co różni Quatix 7 od Quatix 6?

Najważniejszą zmianą wobec poprzedniej generacji Quatix jest zastosowanie czujnika tętna czwartej generacji, który poprawia odczyt saturacji krwi. Nowe Quatixy działają dłużej na jednym naładowaniu baterii wobec odpowiedników o podobnej wielkości z poprzedniej generacji.

Quatixy 7 mają dotykowy ekran, dzięki czemu można je obsługiwać poprzez przyciskanie i przesuwanie palcem, a nie tylko poprzez mniej intuicyjne przyciski. Jednak w trudnych, wilgotnych lub zimnych warunkach, dotykową obsługę można wyłączyć.

W wersjach Quatix 7 Sapphire i Quatix 7X Solar Edition mamy możliwość korzystania z multipasmowej częstotliwości satelitarnej, która zwiększa dokładność pomiarów w systemach geolokalizacji. Dodatkowo w nowych Quatixach, podobnie jak w Fenixach 7 zwiększono zastosowanie WiFi, dzięki czemu możemy wymieniać dane z Garmin Connect i Connect IQ bez pośrednictwa telefonu i technologii Bluetooth. W dużym Quatix 7X Solar Edition mamy też latarkę LED z opcją nadawania sygnału SOS, co w przypadku problemów na wodzie może okazać się bardzo pomocne, szczególnie gdy właściciel znajdzie się za burtą w ciemnościach.

Aby lepiej poznać różnicę pomiędzy generacją Fenix 7, ich odmianą Epix Gen 2 i poprzednią generacją Fenix 6 polecamy nasz film na YouTube porównujący te serie:
Film porównujący Fenix 7, Epix Gen 2 oraz Fenix 6

Garmin Quatix 7 – nowoczesny zegarek dla wodniaków

Podsumowanie

Seria Quatix 7 to kolejny krok w doskonaleniu wyspecjalizowanego narzędzia, które ułatwia i uprzyjemnia pracę lub wypoczynek na wodzie. Nie jest to co prawda tak odporny na wodę sprzęt, jak seria Descent, dedykowana płetwonurkom, ale wodoodporność 10 ATM jest wystarczająca dla osób wybierających sporty wodne.

Jeśli staniecie się ich posiadaczami, koniecznie pochwalcie się zdjęciem waszej łodzi i zegarka na naszym instagramie:
Instagram eAzymut.pl

Udostępnij

Azymut-Paweł Kos Reviews with ekomi-pl.com