​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Jak skonfigurować własne szybkie odpowiedzi tekstowe

Jak skonfigurować własne szybkie odpowiedzi tekstowe

Opublikowany :
Kategorie : Garmin Connect , Zegarki sportowe

Powiadomienia z telefonu na zegarku Garmin, możliwość odbierania / odrzucania połączeń za pomocą zegarka czy szybkie odpowiedzi na SMS dzięki kilku kliknięciom na zegarku, to funkcje, które na pewno przydają się (w pracy, podczas spotkania czy treningu) posiadaczom urządzeń Garmin.

Dzięki tym funkcjom nie musimy np. wyciągać telefonu podczas treningu, aby zobaczyć czy powiadomienie jest istotne, pisać SMS, kiedy nie mamy czasu czy wyciągać telefonu z torebki podczas prowadzenia samochodu – wystarczy kilka kliknięć na zegarku i osoba, która próbowała się z nami skontaktować, otrzyma od nas wiadomość.

A to jaką informację otrzyma, zależy już tylko od nas i to właśnie o konfigurowaniu własnych odpowiedzi tekstowych jest dzisiejszy wpis :)

Jak skonfigurować własne odpowiedzi w zegarku Garmina?

Aby skonfigurować odpowiedzi tekstowe, wybieramy opcję „Urządzenia Garmin”, klikamy w sparowane urządzenie, dla którego chcemy ustalić odpowiedzi tekstowe, a następnie klikamy opcję „Odpowiedzi SMS”.

 

Jak skonfigurować własne szybkie odpowiedzi tekstowe

 

Do wyboru mamy dwie opcje – odpowiedzi na wiadomości oraz odpowiedzi na połączenia.

1) Odpowiedzi na wiadomości

Kiedy wybierzemy to pole, widzimy automatycznie wbudowane wiadomości w urządzeniu.

 

Odpowiedzi w urządzeniu

Wiadomości, które wyświetlają się pierwsze (z minusem po lewej stronie), to te, które dodane są jako odpowiedzi do zegarka.

Te, które nam nie odpowiadają, możemy z łatwością trwale usunąć za pomocą ikony kosza widoczną po prawej stronie odpowiedzi (usuwamy tę odpowiedź z aplikacji) lub ikoną minusa (wiadomość nie będzie wyświetlała się na zegarku, natomiast w aplikacji będzie widoczna, gdybyśmy chcieli ją ponownie dodać za jakiś czas).

Wiadomości, które wyświetlają się z ikoną plusa po lewej stronie, są już wbudowane i widoczne w aplikacji, ale nie są dodane jako odpowiedzi do zegarka.

Aby je dodać, wystarczy kliknąć „+” widoczny po lewej stronie od odpowiedzi. 

Wbudowane odpowiedzi w aplikacji, gotowe do dodania na urządzenie.

Odpowiedzi SMS

 

Jeśli jednak wbudowane odpowiedzi nam nie odpowiadają, możemy z łatwością dodać tekst własny.

Aby stworzyć własną odpowiedź, wybieramy ikonę plusa na niebieskim tle, dostępną w prawym górnym rogu, a następnie wpisujemy preferowaną przez nas odpowiedź i klikamy „zapisz”.

Możemy wprowadzić aż do 140 znaków, co nie powinno być dla nas ograniczające, jeżeli chodzi o krótkie, typowe odpowiedzi.

 

Nie mogę teraz rozmawiać, oddzwonię po treningu.

 

2) Odpowiedzi na połączenia

Tutaj nałożone jest ograniczenie jedynie do trzech wiadomości – co w przypadku odpowiedzi na połączenia, jest zupełnie zrozumiałe.

Aby dodać własną odpowiedź do zegarka, która nie jest widoczna, natomiast jest wbudowana w aplikacji, należy usunąć jedną z trzech pierwszych wiadomości.

Po jej usunięciu pojawi się ikona plusa na niebieskim tle obok wbudowanej wiadomości, umożliwiająca jej dodanie.

Jeżeli chcemy jednak dodać własną odpowiedź, możemy to zrobić na dwa sposoby.

a) Klikając w jedną z trzech wbudowanych odpowiedzi, pojawi nam się pole do edycji wiadomości. Wystarczy usunąć tekst, który jest już wprowadzony, zastępując go swoim.

b) Druga opcja, to usunięcie wiadomości, a następnie kliknięcie ikony plusa, która pojawi się w prawym górnym rogu i dodanie swojej odpowiedzi (w identyczny sposób, jak w przypadku odpowiedzi na wiadomości).

Opcja dostępna jest w smartfonach z systemem Android™ oraz wymaga stałego połączenia urządzenia za pomocą Bluetooth z zegarkiem.

 

Jak skonfigurować własne szybkie odpowiedzi tekstowe

 

A jeśli opcja odpowiadania na wiadomości, jest dla Was niewystarczająca lub jest za mało „smart”, zachęcamy do przyjrzenia się jednemu z najnowszych modeli Garmina – Venu 2 Plus. Umożliwia on bowiem znacznie więcej funkcji związanych z wiadomościami, połączeniami i nie tylko :)

Więcej o tym modelu możecie się dowiedzieć z naszego wpisu w którym znjdziecie właściwości i funkcje Venu 2 Plus.

 

 

Produkty powiązane

Udostępnij

Azymut-Paweł Kos Reviews with ekomi-pl.com