​ ​ ​ ​

Szukaj na blogu

Kategorie

Promocje

Jak wybrać swoją pierwszą echosondę do wędkowania?

Jak wybrać swoją pierwszą echosondę do wędkowania?

Opublikowany : 2020-03-16 11:24:48
Kategorie : Zegarki sportowe

W życiu każdego wędkarza, prędzej czy później nadchodzi chwila, w której zaczyna zastanawiać się nad zakupem pierwszej echosondy. Mnogość ofert różnych producentów często nie pomaga w wyborze, a wręcz może wywołać ból głowy. Ten krótki artykuł ma na celu ułatwienie wyboru pierwszego urządzenia.

Wśród dużej części wędkarzy panuje opinia, że najlepsza echosonda na początek przygody to taka, która wskazuje głębokość łowiska, ukształtowanie dna i ryby, a przy okazji najmniej uszczupli domowy budżet. Druga "szkoła" radzi, aby zaopatrywać się w najbardziej zaawansowane urządzenia z bogactwem funkcji i dużymi, czytelnymi ekranami. Niestety, w efekcie często kończy się tak, że obydwie grupy narażają się na podwójny wydatek. Pierwsi po miesiącu stwierdzają, że potrzebują czegoś więcej i kupują drugie urządzenie, a drudzy nie wykorzystują nawet w połowie potencjału swojej echosondy, a w dodatku doszedł im kolejny, całkiem spory bagaż do każdej wyprawy, więc muszą kupić coś skromniejszego.

Aby uniknąć obydwu wyżej wymienionych błędów i dokonać dobrego zakupu, przede wszystkim należy zadać sobie pytania:

  • jak często wędkujemy ze środków pływających,
  • jak długie są nasze wyprawy,
  • czy wędkujemy na jednym, czy na kilku zbiornikach,
  • czy dużo podróżujemy i warto byłoby kupić urządzenie, które czyta mapy batymetryczne?

Poszukując idealnego urządzenia warto przyjrzeć się serii echosond Garmin Striker. Zyskała ona bardzo dużą popularność przede wszystkim dzięki intuicyjnemu menu w języku polskim oraz całej gamie zaawansowanych funkcji i rodzajów obrazowania. Dodatkowym plusem serii są bardzo przystępne ceny w stosunku do jakości urządzeń.

Striker 4 Plus CV
Garmin Striker 4 Plus CV

Garmin Striker 4 plus CVNawet jeden z najprostszych modeli - echosonda Garmin Striker 4 plus CV oferuje nam możliwości jakich nie posiadają konkurencyjne urządzenia z podobnej półki cenowej. Ta niewielka echosonda mimo swej prostoty nie jest przeznaczona tylko dla wędkarzy początkujących, którzy rozpoczynają łowienie ze środków pływających lub tych, którzy robią to sporadycznie, wędkarstwo traktując jako jeden z wielu sposobów na przyjemne spędzanie czasu. Będzie ona spełniała również oczekiwania bardziej wymagających wędkarzy pływających najczęściej po jednym, czy dwóch niewielkich zbiornikach. Tak małe urządzenie nie przysporzy problemów w transporcie, a jego możliwości pozwolą nam w krótkim czasie bardzo dobrze poznać każdy zbiornik. Osiągniemy to dzięki funkcji quickdraw contours, która umożliwia nam tworzenie map batymetrycznych i oznaczanie na nich najciekawszych miejsc. Warto wspomnieć, że nieduży przetwornik, mały pobór prądu, wysoki pionowy ekran i niska cena czynią z tego modelu lidera również na rynku wędkarstwa podlodowego!

Quickdraw Contours


Striker Plus SV (z obrazowaniem Side Vu)
Striker 7 Plus SV

Wędkarze spędzający każdą wolną chwilę nad wodą w poszukiwaniu najciekawszych miejsc i największych ryb, wędkarze dociekliwi, skrupulatni, cierpliwi i wymagający - dla nich zostały stworzone echosondy Striker plus SV o przekątnej ekranu 5,7 i 9''.

Najważniejszą, najbardziej atrakcyjną i otwierającą drzwi do potężnych ryb funkcjonalnością jest obrazowanie SIDE VU, jeszcze do niedawna niedostępne w urządzeniach o cenie poniżej 3000 zł. Zastosowanie tego rodzaju obrazowania umożliwia skanowanie dna z prawej oraz lewej strony łodzi nawet na kilkadziesiąt metrów w każdą ze stron. Na tzw. bocznym sonarze z łatwością zidentyfikujemy pozostałości po starym lesie lub po budynkach, kamieniste rafy, czy inne ciekawe struktury oraz nierówności dna, w okolicach których zazwyczaj szukają schronienia największe ryby. Umiejętność posługiwana się bocznym sonarem pozwoli nam w niektórych przypadkach łowić nawet upatrzone na sonarze, pojedyncze ryby i co najważniejsze - zdecydowanie skraca czas ich poszukiwania. Nauka właściwej interpretacji obiektów na bocznym sonarze to podstawa sukcesu, wymaga ona czasu i pływania po różnych łowiskach o rozmaitym charakterze dna, dlatego urządzenia te najlepiej wykorzystają osoby mobilne, dysponujące większą ilością wolnego czasu, chcące możliwie najdokładniej zgłębić tajemnice podwodnego świata.

Reasumując, wierzymy, że powyższy artykuł będzie tylko wstępem do przygody z nowoczesnymi urządzeniami do sondowania łowisk i zachęci do zapoznania się z szczegółową ofertą urządzeń firmy Garmin.

Udostępnij