​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Kontrolowanie wagi dzięki połączeniu Garmin Connect z MyFitnessPal

Kontrolowanie wagi dzięki połączeniu Garmin Connect z MyFitnessPal

Opublikowany :
Kategorie : Garmin Connect , Zdrowie

Nawet najprostsze modele zegarków potrafią mniej lub dokładniej wyliczać kalorie spalone podczas aktywności i kalorie spoczynkowe. Jednak brakującym elementem w urządzeniach – zwłaszcza dla osób, którym zależy na kontrolowaniu wagi, jest możliwość podglądu pełnego raportu dotyczącego połączenia kalorii spożytych wraz ze spalonymi i informacja o pozostałych do spożycia kaloriach.

Z pomocą przychodzi nam tutaj możliwość połączenia aplikacji Garmin Connect z aplikacją MyFitnessPal. 
Aplikacja Garmin Connect znana jest każdemu użytkownikowi urządzeń Garmin – to tutaj śledzimy wszystkie parametry dotyczące statystyk zdrowia, wydajności czy treningu. 

Czym jest więc aplikacja MyFitnessPal?

Jest to aplikacja wspomagająca monitorowanie naszej diety na podstawie ustalonego bilansu kalorycznego. 
Możemy ustalić w niej cel, do którego dążymy – spadek, utrzymanie bądź przyrost masy ciała, a po wpisaniu wymaganych parametrów, takich jak wzrost, waga, rodzaj aktywności i tempo, w którym chcemy zrzucać czy przybierać na wadze, aplikacja wyliczy nam odpowiednią ilość kalorii, którą powinniśmy przyjąć w ciągu dnia, umożliwi wpisywanie spożytych posiłków, wyliczając ich kalorykę, odejmując spożyte i dodając spalone podczas treningu kalorie do całodziennego bilansu. 
Ponadto, co ważne zwłaszcza dla osób aktywnych, aplikacja pokazuje nam ilość przyjętych składników odżywczych takich jak białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy – A, C czy żelazo, które jest bardzo istotnym składnikiem odżywczym dla osób aktywnych. 

Dzięki połączeniu obu aplikacji nie musimy przepisywać ręcznie spalonych kalorii do aplikacji MyFitnessPal, aby odjęły się one od naszego bilansu – wystarczy przesłanie treningu ze sparowanego zegarka do aplikacji Garmin Connect, a kalorie spalone podczas treningu zostaną automatycznie przesłane do aplikacji MyFitnessPal. 
Synchronizacja danych działa obustronnie, w związku z czym spożyte kalorie, wprowadzone do aplikacji MyFitnessPal, przesyłane są automatycznie do aplikacji Garmin Connect i dostępne do podglądu w zakładce „Bilans kalorii”.

Jak więc połączyć obie aplikacje? 

Po zalogowaniu się na konto Garmin Connect należy nacisnąć trzy poziome kreski w lewym górnym rogu i w zakładce „Statystyki zdrowia” wybrać „Bilans kalorii”. 
Po wybraniu tej opcji wyświetli się informacja na temat warunków połączenia z aplikacją MyFitnessPal, którą należy zaakceptować, a w kolejnym kroku wyświetli nam się krótka instrukcja jak połączyć konta. 

MyFitnessPal

Jeżeli wcześniej korzystaliśmy z aplikacji MyFitnessPal, wystarczy kliknąć „Połącz konta”, natomiast jeżeli nie, musimy pobrać aplikacje – w tym celu wystarczy kliknąć podświetloną na niebiesko nazwę „MyFitnessPal”, a urządzenie automatycznie przekieruje nas do sklepu, z którego można ją pobrać. Aplikacja w wersji podstawowej, o której tutaj piszę, jest bezpłatna. 

Po pobraniu aplikacji należy założyć konto za pomocą adresu e-mail lub logując się za pomocą konta na Facebooku.
Następnie należy wypełnić dane dotyczące naszego celu, poziomu aktywności, płci, wieku, wzrostu, obecnej wagi, wagi docelowej i oczekiwań co do tempa zrzucania czy przyrostu kilogramów. 

Ustawienia MyFitnessPal

Po wprowadzeniu tych danych aplikacja wylicza nam dzienny cel kalorii i przekierowuje do „Dziennika”, gdzie możemy wprowadzić posiłki.

Dziennik MyFitnesPal

Na tym etapie cofamy się do aplikacji Garmin Connect i klikamy opcję „Połącz konta” ponownie wyrażając zgodę na synchronizację obu aplikacji.

Od tej pory w zakładce „Bilans kalorii” pojawiać nam się będzie zarówno nasz cel kaloryczny, kalorie aktywne, spożyte, jak i te, które pozostały do spożycia. 

MyFitnessPal Garmin Connect

Połączenie obu aplikacji  jest bardzo wygodnym rozwiązaniem i na pewno znajdzie wielu sympatyków zarówno zdrowego stylu życia, którzy monitorują swoją dietę, jak i wśród osób którym zależy na redukcji wagi — zwłaszcza po okresie roztrenowania się, gdzie mamy kilka nadprogramowych kilogramów do idealnej wagi startowej.

 

Udostępnij