​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Lily - pierwszy zegarek Garmin dedykowany dla kobiet

Lily - pierwszy zegarek Garmin dedykowany dla kobiet

Opublikowany :
Kategorie : Zegarki sportowe

W odpowiedzi na zbliżające się Walentynki, Garmin postanowił zaprezentować swój pierwszy smartwatch skierowany tylko dla kobiet i nadał mu dość wdzięczną i delikatną nazwę - Lily. Premiera tego modelu to kolejny krok amerykańskiego producenta w kierunku zegarków, które poza funkcjonalnością mają też charakteryzować się nieco bardziej eleganckim designem. Trudno na chwilę obecną walczyć z innymi graczami na rynku smartwatchy tylko za pomocą nowych funkcji sportowych - dlatego aspekt wizualny sprzętu staje się coraz ważniejszy.

Na jakie konkretnie kroki zdecydowano się przy produkcji, jakich użyto materiałów, jakie znajdziemy funkcje w tym nowym modelu - tego wszystkiego dowiecie się w poniższym tekście.

 funkcjonalność Garmin Lily dwa kolory

Budowa

Lily jest najmniejszym zegarkiem w obecnej ofercie Garmina. Koperta ma średnicę 34,5mm, a grubość to zaledwie 10,15mm. Dla porównania Vivomove 3s (poprzedni najmniejszy model) ma średnicę 39mm i grubość 10,9mm. Za niskimi rozmiarami nowego smartwatcha idzie także waga. Cały zegarek razem z paskiem waży zaledwie 24g. Szkło, które chroni ekran to Gorilla Glass 3 - powoli robi się to standardem w sprzętach Garmina. Sam ekran ukryty został za wytłaczaną tarczą, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Vivomove 3s, z tą różnicą, że w Lily nie ma fizycznych wskazówek, które znajdują się na tarczy Vivomove 3s.

Ekran charakteryzuje się wysoką rozdzielczością 240 x 201 pikseli przy wymiarze wyświetlacza 1 x 0,84 cala, a wykonany jest w technologii TFT LCD. Z tego powodu nie mamy dostępnych kolorów, a jedynie 16 odcieni szarości, ale w przypadku tak eleganckiego zegarka jest to jak najbardziej na miejscu.

Zegarek obsługiwany jest w pełni przez ekran dotykowy, natomiast żeby “wybudzić” wyświetlacz ze stanu spoczynku, wystarczy obrócić nadgarstek ku sobie. Każdy zegarek Lily posiada wodoodpornośćdo 5 ATM (można z nim pływać, jednak tu sugerujemy silikonowy pasek zamiast skórzanego), a bateria powinna zagwarantować do 5 dni działania.

Nowy model dostępny jest w dwóch wersjach. Sport jest wariantem z silikonowym paskiem i aluminiowym bezelem, natomiast Classic to zegarek posiadający w standardzie skórzany pasek oraz bezel ze stali. Każda z wersji ma do wyboru 3 kolory, co łącznie daje nam 6 unikalnych zegarków. Dodatkowo na każdej tarczy znajdziemy inny wzór. Warto dodać, że eAzymut, w odróżnieniu od ofert marketów, posiada w swojej ofercie oba warianty (jak i inne bardziej jubilerskie modele Garmina, które podobnie jak inne zegarki tej firmy w jubilerskich wersjach, oznaczone są ikoną diamentu na stronach prezentacji produktu).

plusy garmin lily


Dzięki wymiennym paskom, Lily ma możliwość personalizacji. Są one jednak dedykowane tylko dla tego konkretnego modelu. W dniu premiery dostępnych jest 9 wymiennych pasków o szerokości 14 mm, z czego paski skórzane dostępne są w dwóch wersjach - dużej i standardowej. Paski standardowe pasują na nadgarstki o obwodzie 11 cm do 17,5 cm.

Funkcjonalność Garmin Lily

Jakie funkcjonalności posiada Garmin Lily? Jest to zegarek przede wszystkim monitorującym naszą codzienną aktywność. Możemy sprawdzić ilość kroków pokonaną podczas dnia, poznać jakość naszego snu, zerknąć ile spaliliśmy kalorii, czy jak w ciągu dnia zmieniało się nasze tętno. Czujnik tętna pozwala także na pomiar saturacji, czyli tego jak wydajnie nasz organizm natlenia krew. Dostępne są dwa tryby pomiaru saturacji - pomiar pojedynczy do uruchomienia ręcznie w każdym momencie oraz opcja śledzenia saturacji podczas snu - ten tryb działa już automatycznie. Dodatkowo mierzone parametry Body Battery oraz Stres poinformują nas, jak mocno eksploatujemy nasz organizm, a funkcja Ćwiczeń oddechowych poprowadzi nas przez serię wdechów i wydechów, abyśmy chociaż na chwilę zrelaksowali się i odprężyli. Niestety w tak małym zegarku ciężko było zmieścić wysokościomierz barometryczny, przez co nie będziemy mogli śledzić liczby pokonanych pięter w ciągu dnia. Tu przypominamy, że zliczanie pięter to współpraca wysokościomierze i akcelerometru. 

W Lily zabrakło również modułu GPS, który odpowiada za rejestrowanie naszej prędkości oraz dystansu w trakcie np. biegania czy jazdy na rowerze. Dzięki funkcji połączonego GPS jest jednak pewne wyjście z tej sytuacji. Do jej działania potrzebujemy mieć ze sobą telefon z włączoną lokalizacją oraz podłączony do telefonu zegarek. Jeśli udostępnimy aplikacji Garmin Connect naszą lokalizację z telefonu, to zegarek będzie mógł ją przechwycić i rejestrować prędkość oraz dystans z użyciem modułu GPS w telefonie.

obsługa garmin Lily orchideowy


Zegarek jest w stanie rejestrować takie sporty jak bieganie (na zewnątrz oraz na bieżni mechanicznej), jazdę na rowerze, jogę, chodzenie, ćwiczenia kardio, ćwiczenia oddechowe, trening siłowy, ćwiczenie na maszynie do wchodzenia po schodach, ćwiczenie na maszynie eliptycznej i pływanie na basenie. Jednocześnie możemy mieć wgrane 7 trybów sportowych na pamięci urządzenia. Natomiast z poziomu platformy Garmin Connect możemy wybrać te, które mają się znaleźć na zegarku. Z tego samego miejsca możemy także wybrać widżety - czyli dodatkowe elementy interfejsu zegarka, które możemy w pewnym zakresie modyfikować. Zegarek nie ma dostępu do sklepu z aplikacjami Connect IQ, więc nie mamy pełnej dowolności z pobieraniem widżetów, ale producent wybrał dla nas kilka najpopularniejszych...

Oczywiście zegarek posiada opcję wyświetlania powiadomień z telefonu oraz dostęp do kalendarza, aby przypominać nam o zaplanowanych wydarzeniach i aktywnościach. Jako że Lily to zegarek stworzony z myślą o kobietach, to nie mogło zabraknąć w nim funkcji śledzenia cyklu menstruacyjnego oraz ciąży. Pożyteczną funkcją może być także opcja wezwania pomocy. Wystarczy wywołać alarm z poziomu urządzenia, a zegarek automatycznie prześle informację do aplikacji Garmin Connect, która wyśle wiadomości SMS do numerów alarmowych z naszą lokalizacją oraz informacją, że możemy potrzebować pomocy. Do działania tej funkcji musimy mieć ze sobą telefon z dostępem do internetu oraz zdefiniowane w aplikacji numery alarmowe. Jak tego dokonać, pokazywaliśmy w filmie o Garmin Edge 130 Plus

Za łączność z telefonem odpowiada moduł Bluetooth i jest to jedyna forma komunikacji z urządzeniem. Brakuje trochę możliwości rejestracja pulsu i oddechów, by ocenić jak intensywny był mijający dzień. Zegarek nie ma również funkcji odtwarzania muzyki z wbudowanej pamięci, ale za to umożliwia sterowanie muzyką odtwarzaną z telefonu.

Lily Biały

Obsługa Garmin Lily

Całe sterowanie oraz obsługa Garmin Lily odbywa się za pomocą ekranu dotykowego. Aby wejść do głównego menu, musimy nacisnąć dolną część ekranu z zaznaczonym na tarczy kółkiem. Przez menu nawigujemy pociągnięciami po ekranie w lewo i w prawo. Aby wejść w wyświetlaną funkcję, naciskamy ją, a aby się cofnąć wybór, naciskamy „kółko” na dole urządzenia. Po przeciągnięciu palcem z góry do dołu ekranu, naszym oczom ukaże się menu szybkiego wyboru znane z innych modeli Garmina. Również i to menu możemy dostosować do naszych potrzeb.

Garmin Lily Czarny skórzany pasek i nowe funkcje garmin lily
 

Podsumowanie

Lily jest pierwszym zegarkiem, w którym Garmin położył największy nacisk na design. Wzorzyste tarcze, oryginalne kolory oraz mały rozmiar zdecydowanie przykuwają uwagę i sprawiają, że trudno przejść obok niego obojętnie. Mały rozmiar dopasuje się do każdego, nawet najmniejszego nadgarstka, a rozsądny czas działania na baterii w trybie smartwatcha czyni z Lily urządzenie bardzo użyteczne na co dzień. Śledzenie parametru Body Battery oraz cyklu menstruacyjnego pomogą lepiej zrozumieć nasz organizm, a rejestracja pulsu i oddechów ocenić, jak intensywny był mijający dzień. 

Lily nie jest zegarkiem dla kobiet, które sport traktują "na poważnie" i wyczynowo, bo do tego stworzone zostały inne modele. Jest za to bardzo dobrym wyborem dla pań, które szukają alternatywy dla opaski monitorującej aktywność lub potrzebują eleganckiego zegarka jako dodatku do stroju, który jednocześnie będzie pomagał monitorować parametry organizmu. Zapoznaj się również ze wpisem o nowych funkcjach Garmin Lily 2!

funkcjonalnosci garmin lily

Plusy i minusy Garmin Lily:

+ niespotykany design
+ małe rozmiary oraz waga
+ niska cena
+ wymienne paski
+ czas pracy na baterii
+ wyświetlacz TFT LCD

- brak GPS
- brak łączności z zewnętrznymi czujnikami
- brak płatności zbliżeniowych

Produkty powiązane

Udostępnij

Azymut-Paweł Kos Reviews with ekomi-pl.com