​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Garmin Lily 2 - Funkcjonalność i elegancja w kompaktowej formie

Garmin Lily 2 - Funkcjonalność i elegancja w kompaktowej formie

Opublikowany :
Kategorie : Zegarki sportowe

Garmin Lily jest zegarkiem wyjątkowym. W pełni spełnia oczekiwania jako uniwersalne urządzenie na co dzień, łączące nowoczesne funkcje monitorowania zdrowia z modnym designem, nadające się doskonale do różnych stylizacji. W najnowszej generacji wprowadzono kilka subtelnych, lecz istotnych zmian, które sprawiają, że ten model staje się jeszcze bardziej wszechstronny. Jakie nowe funkcjonalności w Garmin Lily 2 znajdziemy

NOWA, ALUMINIOWA KOPERTA ORAZ NOWE FUNKCJE GARMIN LILY 2

Nowa koperta zegarka została w pełni wykonana z aluminium, w przeciwieństwie do poprzedniej wersji, w której aluminiowy był tylko pierścień otaczający tarczę, a reszta koperty była kompozytowa. Mimo tej zmiany nie zaobserwowano drastycznego wzrostu wagi urządzenia - zwiększyła się o niecały gram. Niemniej jednak zegarek zyskał estetyczny wygląd, a nosząc go na ręku, nie odczuwamy, że jest delikatny i podatny na uszkodzenia. Wraz z nową kopertą, producent wprowadził także nowy sposób mocowania paska. W poprzednich modelach Lily problematyczny był ich demontaż, wymagający użycia specjalnych kluczy. Teraz wprowadzono system QuickRelease, umożliwiający wymianę paska w kilka sekund, bez konieczności korzystania z narzędzi. Dzięki temu użytkownicy mają większy wybór pasków o szerokości 14 mm z systemem QuickRelease, co zdecydowanie zwiększa wygodę i elastyczność personalizacji zegarka.

Garmin Lily 2 dostępny jest w dwóch wersjach: Standard i Classic. Wersje Standard wyposażono w pasek silikonowy, natomiast Classic – w pasek ze skóry. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby do wersji Standard dokupić pasek skórzany i odwrotnie - wszystko zależy od naszych upodobań i preferencji.

 

Garmin Lily 2 - Funkcjonalność i elegancja w kompaktowej formie

 

Co istotne, zegarek nie posiada wbudowanego modułu GPS, co oznacza, że do pomiaru dystansu i prędkości podczas aktywności outdoorowej konieczne jest połączenie z telefonem za pomocą Bluetooth. Brak modułu GPS może być utrudnieniem dla osób aktywnie uprawiających sport na zewnątrz, które kupują zegarek sportowy, żeby tego telefonu podczas treningów ze sobą nie zabierać.

CZUJNIK TĘTNA 4. GENERACJI

Jednym z kluczowych parametrów monitorowanych przez większość renomowanych smartwatchy na rynku jest pomiar tętna. Ten istotny wskaźnik jest dokonywany przy użyciu wbudowanego czujnika optycznego, który oświetla nasze naczynia krwionośne. Poprzez analizę zmian w ilości światła odbitego od naczyń, urządzenie precyzyjnie określa tempo bicia naszego serca. W zegarku Lily 2 zastosowano zaawansowany czujnik tętna Elevate generacji 4. Ten nowoczesny czujnik, w porównaniu do poprzedniej 3. generacji, wykorzystanej w poprzednim modelu Lily, nie tylko zapewnia bardziej precyzyjny pomiar tętna, ale również dokładniejszy odczyt saturacji krwi. Obniżona wartość saturacji może informować nas o nieprawidłowym działaniu naszego układu oddechowego i w perspektywie czasu prowadzić do hipoksji — niebezpiecznego stanu niedotlenienia organizmu.

Pomiar tych parametrów może być dokonywany na żądanie użytkownika lub automatycznie podczas snu. Warto jednak pamiętać, że włączenie ciągłego monitorowania, zwłaszcza saturacji podczas snu, może skrócić czas działania urządzenia. Producent deklaruje, że z wyłączonym pomiarem saturacji zegarek Lily 2 może działać nawet do 5 dni, jednak w przypadku aktywacji monitoringu podczas snu, ten okres może ulec znacznemu skróceniu. Ostateczny czas pracy zależy więc od indywidualnych preferencji użytkownika i wykorzystywania funkcji monitorowania.

nowe funkcje Garmin Lily 2 i czujnik

NOWE FUNKCJE GARMIN LILY 2 - TECHNOLOGIA EKRANU I JEGO DZIAŁANIE

Jednym z wyróżniających elementów serii Lily, zasługującym na szczególną uwagę, są zastosowane ekrany. To ciekłokrystaliczne wyświetlacze, które dyskretnie ukryto pod tarczą zegarka. Posiadają zdolność wyświetlania 16 odcieni szarości, tworząc obraz, który przenika przez misternie zdobioną tarczę zegarka. Każdy model Lily wyróżnia się unikalnym wzorem na tarczy, a użytkownik ma możliwość personalizacji sposobu wyświetlania godziny - czy to poprzez tradycyjne wskazówki, czy też cyfry.

Funkcjonalności Garmin Lily 2

Zegarek sam w sobie nie jest wyposażony w fizyczne przyciski — jego obsługa odbywa się w pełni za pomocą intuicyjnego ekranu dotykowego. Ten nowoczesny sposób sterowania dodaje elegancji i minimalistycznego designu całej serii. Tarcza zegarka została osłonięta przez szkło Corning Gorilla Glass, renomowanego producenta odpornego na zarysowania szkła, które znajduje zastosowanie w wielu smartwatchach i telefonach. To dodatkowe zabezpieczenie zapewnia nie tylko klarowność wyświetlanych treści, ale także chroni zegarek przed potencjalnymi uszkodzeniami, przyczyniając się do trwałości i funkcjonalności urządzenia.

GARMIN PAY - PŁATNOŚCI ZBLIŻENIOWE ZEGARKIEM

Jedną z najbardziej pożądanych funkcji w dzisiejszych smartwatchach są płatności zbliżeniowe, a funkcja Garmin Pay spełnia te oczekiwania, umożliwiając użytkownikom wygodne realizowanie transakcji. Proces ten opiera się na dodaniu cyfrowej kopii karty płatniczej do pamięci zegarka. Aktywacja płatności wymaga jedynie kliknięcia odpowiedniej opcji w zegarku i podania kodu zabezpieczającego. Po prawidłowym wprowadzeniu kodu zegarek używa modułu NFC (Near Field Communication), aby przekazać sygnał z kopii karty do terminala zbliżeniowego, umożliwiając tym samym skuteczną realizację płatności.

Warto zauważyć, że funkcja Garmin Pay jest dostępna wyłącznie w wersji Lily 2 Classic. Dla osób poszukujących wyrafinowanego designu zegarka i jednocześnie pragnących wykorzystywać płatności zbliżeniowe bez konieczności noszenia przy sobie telefonu czy portfela wersja Classic staje się doskonałym wyborem. Funkcja ta nie tylko podkreśla praktyczność zegarka, ale także sprawia, że dokonywanie płatności staje się jeszcze bardziej komfortowe i dostępne na co dzień.

NOWE FUNKCJONALNOŚCI GARMIN LILY 2

Najnowsza wersja zegarka Lily 2 wprowadza kilka innowacyjnych funkcji związanych z pomiarami oraz rozbudowuje zakres dostępnych trybów sportowych. Nowością są m.in. tryby sportowe dotyczące medytacji, treningów HIIT, wiosłowania na ergometrze, chodzenia w pomieszczeniu oraz tańca. W przypadku aktywności tanecznych użytkownicy mają także możliwość wyboru konkretnego rodzaju tańca spośród różnorodnych opcji, takich jak EDM, Afrobeat, Hip-Hop, Bollywood, Bhangra czy Latin.

Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do poprzedniej wersji Lily, zegarek Lily 2 pozwala na jednoczesny dostęp do wszystkich trybów sportowych, eliminując konieczność wyboru jedynie siedmiu z nich za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect, jak to było wcześniej.

 

Garmin Lily 2 - Funkcjonalność i elegancja w kompaktowej formie

 

Algorytmy związane z rejestrowaniem snu zostały również udoskonalone, a zegarek Lily 2 prezentuje wyniki snu po każdej nocy w formie punktowej oceny. Wyższy wynik w skali do 100 punktów oznacza bardziej efektywny i zbalansowany sen.

Jakie nowe funkcje Garmin Lily w kwestii bezpieczeństwa? Podczas aktywności fizycznej zegarek Lily 2 wprowadza funkcję wykrywania zdarzeń. W sytuacji nietypowego pomiaru, na przykład nagłego zatrzymania w trakcie jazdy na rowerze z nietypowymi przeciążeniami, zegarek reaguje wibracjami i pyta użytkownika, czy wszystko jest w porządku. Brak potwierdzenia może skutkować automatycznym powiadomieniem bliskich przez zegarek, informując ich o potencjalnym zagrożeniu oraz prośbą o kontakt, zawierającą także informacje o lokalizacji. Konfiguracja kontaktów odbywa się za pomocą aplikacji Garmin Connect, z którą zegarek jest połączony.

DLA KOGO JEST NOWY GARMIN LILY 2?

Garmin Lily 2 to propozycja skierowana do kobiet poszukujących stylowego, minimalistycznego zegarka, który jednocześnie oferuje zaawansowane funkcje monitorowania aktywności. Pomimo niewielkich rozmiarów koperty, zegarek ten kryje w sobie zaawansowany monitor aktywności, który sprawdzi się również do podstawowej rejestracji treningów sportowych. Warto jednak zauważyć, że w funkcjach Garmin Lily 2 brak wbudowanego modułu GPS może być rozczarowaniem dla tych, którzy oczekiwali tej funkcji.

Bogaty zestaw pomiarów dostępnych w poprzednim modelu Lily, takich jak liczba kroków, spalonych kalorii, Body Battery, pomiar stresu, liczba oddechów czy cykl menstruacyjny, został wzbogacony w Lily 2 o nowe funkcje i zaawansowane komponenty, takie jak moduł NFC, czujnik tętna 4. generacji czy precyzyjny pomiar snu. To sprawia, że dla wielu kobiet Garmin Lily 2 stanie się idealnym zegarkiem, spełniającym wszystkie ich oczekiwania pod względem stylu i funkcjonalności. Zapoznaj się również ze wpisem, w którym zostało opisane, jak włączyć monitorowanie snu w Garmin!

 

Garmin Lily 2 - Funkcjonalność i elegancja w kompaktowej formie

Udostępnij

Azymut-Paweł Kos Reviews with ekomi-pl.com