​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Paski do zegarka - jak o nie dbać?

Paski do zegarka - jak o nie dbać?

Opublikowany :
Kategorie : Zegarki sportowe

JAK DBAĆ O PASKI DO ZEGARKÓW Z RÓŻNYCH MATERIAŁÓW 

Zegarek sportowy to urządzenie, które może towarzyszyć właścicielowi nie tylko na treningu, ale także poza nim. Odpowiednio dobrany pasek nada twojemu urządzeniu odpowiedniego charakteru. Wśród akcesoriów oferowanych przez markę Garmin można znaleźć paski, które sprawdzą się w każdej sytuacji – silikonowe czy nylonowe, a także bardziej eleganckie rozwiązania – paski skórzane i metalowe bransolety. Bez względu na to, jaki pasek wybierzesz, pamiętaj o jego odpowiedniej pielęgnacji. Jak dbać o pasek zegarka? Przygotowaliśmy kilka przydatnych wskazówek dotyczących ich czyszczenia

PASKI SILIKONOWE

Tego typu pasek to najbardziej uniwersalne rozwiązanie – sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas treningów, również tych w wodzie. Jego czyszczenie jest wyjątkowo łatwe, ponieważ wystarczy przepłukać go pod bieżącą wodą. Pamiętaj o tym po każdej wizycie na basenie, ponieważ środki chemiczne znajdujące się w wodzie mogą negatywnie wpływać na jego stan. Warto unikać też kontaktu z innymi środkami chemicznymi. Jeśli zabrudzenia są bardziej uporczywe lub pasek miał kontakt z kosmetykami, np. kremem do opalania i sama woda nie jest wystarczająca, możesz przetrzeć go ściereczką nasączoną alkoholem. Po jej użyciu również opłucz pasek – pozwoli to uniknąć podrażnień skóry czy odbarwień paska.

Paski do zegarka - jak o nie dbać?

 

PASKI NYLONOWE 

Pasek nylonowy to bardzo wygodne rozwiązanie. Podobnie jak paski silikonowe są uniwersalne i możesz używać ich niemal w każdych warunkach. Nylon jest jednak materiałem dość chłonnym, dlatego warto regularnie go czyścić, nawet jeśli nie wygląda na zanieczyszczony. Tego typu paski należy myć w zimnej wodzie. W przypadku większych zabrudzeń możesz użyć także delikatnego środka czyszczącego, np. łagodnego mydła. Zanim założysz pasek, pozwól mu całkowicie wyschnąć. 

Paski do zegarka - jak o nie dbać?

 

PASKI SKÓRZANE

Akcesoria wykonane ze skóry, zarówno licowej, jak i z zamszu, nadają zegarkowi bardziej eleganckiego wyglądu. Doskonale sprawdzą się jako dodatek do bardziej oficjalnych stylizacji. Niestety nie są odpowiednim wyborem na czas aktywności fizycznej – skóra naturalna wymaga odpowiedniego traktowania. Najważniejszą zasadą jest unikanie wilgoci, ponieważ woda czy pot mogą spowodować odbarwienia lub uszkodzenia powierzchni. Jeśli przypadkiem zamoczysz pasek, zdejmij go z nadgarstka i pozwól mu całkowicie wyschnąć w temperaturze pokojowej. Nie susz go w wysokiej temperaturze – może to powodować pękanie materiału. Unikaj kontaktu ze środkami chemicznymi czy kosmetykami, w tym z perfumami. Jeśli zabrudzisz pasek, przetrzyj go miękką, suchą, niestrzępiącą się ściereczką. W przypadku trudniejszych zabrudzeń możesz ją lekko zwilżyć. Nie używaj środków do czyszczenia czy polerowania skóry.

Paski do zegarka - jak o nie dbać?

 

METALOWE BRANSOLETY

Podobnie jak paski skórzane, metalowe bransolety są dobrym rozwiązaniem na co dzień. Najlepszym sposobem na ich czyszczenie jest zastosowanie suchej, miękkiej i niestrzępiącej ściereczki, którą w wyjątkowych sytuacjach możesz zwilżyć. Co ważne, w przypadku pasków tego typu nie można stosować do pielęgnacji środków do czyszczenia metalu lub ściernych – mogą one spowodować zarysowania lub wycieranie się dodatkowych powłok (np. DLC).

Paski do zegarka - jak o nie dbać?

 

PODSUMOWANIE

Bez względu na to, z jakiego materiału został wykonany twój pasek, pamiętaj o kilku zasadach. Gdy masz zegarek na nadgarstku, unikaj kontaktu ze środkami chemicznymi czy kosmetykami. Czyść pasek regularnie, a po wizytach na basenie pamiętaj o przepłukaniu go pod bieżącą wodą. Po każdym czyszczeniu pozwól mu całkowicie wyschnąć. W przypadku pasków z materiałów naturalnych, czyli skóry, unikaj kontaktu z wilgocią. Jeśli do niego dojdzie, zdejmij go z nadgarstka i pozwól mu wyschnąć w temperaturze pokojowej.  

Warto pamiętać o czyszczeniu nie tylko paska, ale także innych elementów zegarka – obudowy, teleskopów czy gniazda ładowania. Regularne czyszczenie pozwoli na dłuższe utrzymanie zegarka w dobrym stanie, a także pozwoli uniknąć podrażnień czy reakcji alergicznych. Zapoznaj się również z pomocnym wpisem o tym, jak działa inReach messenger!

Udostępnij

Azymut-Paweł Kos Reviews with ekomi-pl.com