​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Vivofit jr. - Garmin dla dzieci

Vivofit jr. - Garmin dla dzieci

Opublikowany :
Kategorie : Zegarki sportowe

Urządzenia służące do monitorowania aktywności z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Nie ma w tym nic zaskakującego — coraz więcej osób stawia na aktywny tryb życia i monitorowanie stanu zdrowia oraz postępów, czy to w codziennym funkcjonowaniu (liczba kroków, monitorowanie snu, tętna itp.) czy w parametrach dotyczących treningu (obciążenie treningowe, stan wytrenowania itp.)

Firma Garmin posiada w swojej ofercie również produkty skierowane do najmłodszych użytkowników, które mają nie tylko uczyć aktywnego stylu życia, ale również dyscypliny w wykonywaniu codziennych obowiązków. 

Opaski monitorujące Vivofit Jr

Seria zegarków Vivofit jr Garmin dla dzieci

Takie możliwości zapewniają urządzenia z serii Vivofit jr. które podzielić możemy na trzy modele:

  • Vivofit Jr. - najstarszy produkt z czarno-białym wyświetlaczem i rozdzielczością 64 × 64 px;
  • Vivofit Jr. 2 - opaska posiadająca kolorowy, czytelny w słońcu wyświetlacz MIP w 8 kolorach z rozdzielczością 88 × 88 px oraz dodanymi przypomnieniami o zadaniach i wyzwaniami Toe-to-Toe™;
  • Vivofit Jr. 3 - najnowszy produkt z tej serii, z wyświetlaczem MIP w 64 kolorach i rozdzielczością 112 × 112 px oraz dodanym widżetem ICE.

Na opasce widzimy takie dane jak godzina, kalendarz, imię dziecka, minutnik, stoper, krokomierz, 60-minutowy cel (aktywność w ciągu dnia wyświetlana na wykresie, który się zapełnia).

Widoczny jest również czasomierz, który odmierza czas wybranego zadania, takiego jak np. mycie zębów, zabawy czy oglądania bajek oraz skarbonka, do której za wykonanie danych czynności dziecko otrzymuje monety przyznane przez rodzica. 

Vivofit Jr Kraina LoduAplikacja Garmin Jr.  umożliwia nam ustalenie zadań stawianych dzieciom, nagrody za wykonane obowiązki, ale również kontrolę nad aktywnością czy snem dziecka.

Logując się do aplikacji mamy możliwość kontrolowania, jak wyglądała aktywność dziecka w ciągu dnia — w jakich godzinach było najbardziej aktywne, jak wyglądał poziom aktywności na tle całego dnia oraz jak przebiegał jego sen.  
Istotną zarówno dla rodzica, jak i dziecka funkcją jest system zadań, który pomaga zmotywować dziecko do wykonania codziennych obowiązków, poprzez gratyfikację w postaci monet, które mogą zostać wymienione na nagrody ustalone i wycenione wspólnie z rodzicem.

W aplikacji wgrane są podstawowe zadania, takie jak np. mycie zębów, ubranie się czy posprzątanie pokoju.  Możliwe jest również wpisanie innych zadań i wycenienie ich według własnego uznania.

Kiedy ustalony cel zostanie zrealizowany i rodzic zaznaczy to w aplikacji, na opasce dziecka wyświetlone zostaną monety wrzucane do skarbonki i odpowiednio powiększy się ich suma zarówno w aplikacji, jak i w urządzeniu.

Vivofit Jr 3 czarnyPonadto ustalamy wspólnie z dzieckiem, na co zdobyte monety może wymienić. W tym przypadku podobnie jak przy zadaniach, mamy gotowe szablony (np. czytanie bajek, deser czy wspólna gra), jak i możliwość ustalenia własnych nagród.
Oprócz obowiązków przypisanych przez rodzica urządzenie wymaga od dziecka minimum 60 minut aktywności, rekomendowanej przez amerykańskie Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom, o umiarkowanej bądź wysokiej intensywności.

Na urządzeniu widnieje pasek, który zapełnia się wraz z aktywnością, więc dziecko ma jasno wskazany cel, do którego ma dążyć i na bieżąco może kontrolować swój postęp.  

Za spełnienie dziennego celu aktywności, użytkownik otrzymuje gratyfikację w postaci odblokowania nowych przygód w aplikacji oraz grę-wyzwanie.

Gry powiązane są z motywem opaski — np. kupując opaskę z motywem Gwiezdnych Wojen, dziecko otrzymuje grę z nimi związaną. 

Kolejną funkcją opaski,  która sprawdzi się zwłaszcza u dzieci lubiących rywalizację, są wyzwania Toe-to-Toe™, które polegają na wykonaniu jak największej ilości kroków w ciągu 2 minut. Dzięki temu dziecko może rywalizować ze swoimi wynikami, z wynikami kolegów, którzy znajdują się w pobliżu, czy nawet z rodzicami, którzy posiadają zgodne urządzenie Garmin. 
Po ukończeniu zadania wyświetlona zostaje informacja o wygranym, a każde wyzwanie zapisuje się w aplikacji, dzięki czemu dziecko może śledzić postępy i rywalizować z poprzednimi aktywnościami.

Garmin Vivofit Jr 3

Urządzenia posiadają wodoszczelność na poziomie 5 ATM, więc bez problemu można się w nich kąpać oraz pływać na basenie, a moduł  znajdujący się w opasce, jest wyjmowany, dzięki czemu mamy dużą dowolność w wymianie motywu, który widnieje na opasce, bez zakupu nowego sprzętu.

Ponadto urządzenie Vivofit Jr. 3 posiada widżet ICE, który zapewnia dziecku szybki dostęp do danych kontaktowych w przypadku sytuacji zagrożenia, dzięki czemu zarówno dziecko, jak I rodzic będzie się czuł bezpieczniejszy. 

Vivofit Jr 3 przegląd

Opaski Vivofit Jr.  sprawdzą się idealnie zarówno dla dzieci – jako fajny gadżet, czy dodatkowa rozrywka, jak i dla rodziców, którzy chcą nauczyć dziecko aktywnego stylu życia, obowiązkowości i rywalizacji, w związku z czym kupując opaskę Vivofit, łączymy przyjemne z pożytecznym.

Specyfikacja zegarków Vivofit jr od Garmin

 VIVOFIT JR. 3VIVOFIT JR. 2VIVOFIT JR.
    
kolorowy wyświetlacztaktaknie
wymiary wyświetlacza14,11mm x 14,11mm11mm x 11mm10mm x 10mm
rozdzielczość wyświetlacza112 x 112 px88 x 88 px64 x 64 px
typ wyświetlaczaCzytelny w słońcu, transreflektywny Memory-In-Pixel (MIP) w 64 kolorachCzytelny w słońcu, transreflektywny Memory-In-Pixel (MIP) w 64 kolorachCzarno-biały
    
Przypomnienia o zadaniachtaktaknie
Nowa ikona krokówtaktaknie
Wyzwania Toe-to-Toe™taktaknie
Widżet I.C.E.taknienie

 

Garmin Vivofit Jr 3 - zdjęcie

Udostępnij