​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Instinct Crossover - skrzyżowanie elegancji z wytrzymałością

Instinct Crossover - skrzyżowanie elegancji z wytrzymałością

Opublikowany :
Kategorie : Zegarki sportowe

Instinct Crossover

Garmin powiększa swoją ofertę zegarków hybrydowych! Do oferty trafiły nowe warianty modeli z serii Instinct. Warto zauważyć, że jest to uzupełnienie zegarków serii drugiej generacji. Instincty drugiej generacji zadebiutowały w lutym tego roku, więc na typowych następców byłoby za szybko. Mowa tu o Instinctach Crossover — połączeniu tradycyjnego zegarka wskazówkowego ze znaną z Instinctów 2 funkcjonalnością sportowo-turystyczną, zamkniętą w trwałej i niemalże niezniszczalnej obudowie.

Czy ten zegarek będzie nowym hitem na skalę pierwszych Instinctów? Trudno powiedzieć. Jednak już dziś możemy przedstawić Wam, co nowego znajdziemy w tym zegarku względem Instincta 2 i czy warto się tym modelem szczególnie zainteresować.

 

Zmiany względem Instinct 2

 

Jest odpowiednikiem rozmiarowym większego Instincta 2 i występuje tylko w jednym rozmiarze koperty o średnicy 45 mm. Ze względu na umieszczenie dodatkowego mechanizmu wskazówkowego jest odrobinę grubszy od klasycznych Instinctów 2. Przez umieszczenie wskazówek nad wyświetlaczem zmniejszyła się głębokość osadzenia szyby chroniącej ekran — bez tego wskazówki nie miałyby miejsca pod szybką ochronną. Choć szkło nie jest już tak mocno chronione przez bezel przed zbiciem lub porysowaniem to nadal mamy do czynienia ze szkłem Corning Gorilla Glass, które gwarantuje zwiększoną ochronę przed rysami. Metamorfozę przeszedł także wyświetlacz. Tym razem zrezygnowano z dzielenia ekranu na dwie części. Teraz jest on jednolity i przykrywa większą powierzchnię tarczy.

Nad wyświetlaczem znajdziemy wskazówki, które całodobowo wskazują godzinę. Gdy chcemy wejść w interakcję z zegarkiem (np. aby zacząć rejestrować aktywność sportową) to zmieniają one swoją pozycję na godzinę 3 i 9, aby odsłonić dane wyświetlane na głównym ekranie. Wskazówki oraz indeksy na tarczy pokryte są fluorescencyjnym pigmentem Super-Luminova, dzięki czemu widoczne są nawet po zmroku. Natomiast za dokładny chód wskazówek odpowiada technologia RevoDrive. Ponadto wszystkie Instincty Crossover mają funkcję Garmin Pay, która umożliwia realizację płatności zbliżeniowych poprzez wbudowany moduł NFC — wcześniej tylko wersje Solarne oraz Dezl w Instinctach 2 posiadały tę opcję.

Garmin Crossover

Nowością również jest zastosowanie nowego modułu GPS, który pracuje z wieloma systemami satelitarnymi jednocześnie. Gwarantuje to o wiele lepsze odwzorowanie pokonanej trasy od poprzedników. Nowy moduł nie wspiera jednak technologii pomiarowej korzystającej z wielu pasm częstotliwości GPS.

 

Trzy wersje kolorystyczne Instinct Crossover

 

Zegarek dostępny jest w trzech wariantach — standardowym, Solar oraz Solar Tactical. Wersja Solar może działać dłużej od standardowej dzięki panelom fotowoltaicznym, doładowującym urządzenie w trakcie noszenia. Ze względu na doładowanie solarne zegarki mogą działać dłużej. Producent deklaruje czas działania do 28 dni w trybie zegarka i do 25 godzin w trybie rejestracji aktywności z GPS. Solar natomiast pozwoli nam na uzyskanie 70 dni w trybie zegarka oraz do 31 godzin przy rejestracji GPS. Jest to więc naprawdę przyzwoity czas działania na jednym ładowaniu, ale nadal krótszy w zestawieniu z klasycznymi wersjami Instinctów 2.

 

Dla kogo więc ten model?

 

Przede wszystkim dla szukających wszechstronnego zegarka multisportowego z oryginalnym designem. Bardziej atrakcyjnym cenowo wyborem będzie Instinct 2, który jest wyraźnie tańszy, ale nie oferuje wyglądu Crossovera. Ten model jest pierwszym krokiem w stronę bardziej zaawansowanych smartwatchy z fizycznymi wskazówkami. Czy jest to rozsądny krok? To chyba pokaże czas i sprzedaż. Aktualnie cieszymy się z innowacji, która być może w przyszłości będzie przełomowa niczym Fenix 2 - wtedy ciekawostka kosztująca grube pieniądze — dziś jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii zegarków sportowych na świecie.

 

Smutny mężczyzna z Instinct Crossover na ręce

Udostępnij