​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Animowane treningi w zegarkach Garmin

Animowane treningi w zegarkach Garmin

Opublikowany :
Kategorie : Technologia , Zegarki sportowe

Przeglądając specyfikację niektórych zegarków firmy Garmin, możemy spotkać się z funkcją związaną z animowanymi treningami.
Jest to ciekawy dodatek, który sprawia, że niezależnie od czasu i miejsca, mamy dostęp do pomocnych wskazówek treningowych, korzystając jedynie z zegarka.

Zegarki, które posiadają wbudowaną funkcję animacji treningowych to:

Poza podstawowymi ćwiczeniami, które znajdziemy w wymienionych wyżej modelach, mamy możliwość wgrania większej ilości gotowych planów treningowych, dostosowanych do naszych preferencji lub utworzyć własny trening, złożony z ulubionych ćwiczeń dostępnych w aplikacji.

Aby wgrać tego typu treningi, należy zalogować się do aplikacji Garmin Connect, kliknąć trzy kreski dostępne po lewej stronie od naszego profilu i kolejno wybierać:
Trening → Ćwiczenia → Znajdź trening (jeżeli chcemy skorzystać z gotowego planu treningowego) lub Utwórz trening (jeżeli chcemy stworzyć trening samodzielnie).


Kanał wiadomości - animowane treningi
animowane ćwiczenia

Jeżeli chcemy wgrać gotowy plan treningowy dostępny w aplikacji:

W zakładce „Znajdź trening”, możemy wybrać trening z listy na której wyświetlają się dostępne plany, albo jeżeli szukamy treningu na konkretną partię mięśniową, możemy też skorzystać z wyszukiwarki i filtrów.
Klikamy w interesujący nas plan, po czym wyświetlą nam się wszelkie informacje na jego temat – typ, cel, zaangażowane części ciała oraz rozpiska ćwiczeń wraz z ilością serii.

Jeżeli nie wiemy jak wykonać dane ćwiczenie, wystarczy kliknąć na jego nazwę i otworzy nam się animowana instrukcja wraz z opisem, poziomem trudności i informacją jakie grupy mięśni pracują przy jego wykonywaniu.

Znajdź trening animowany
30 ostrych minut
Przegląd treningów
Częściowe blokowanie

Jeżeli chcemy stworzyć trening samodzielnie:

W zakładce „Utwórz trening”, wybieramy typ treningu jaki chcemy stworzyć, np. kardio.
Klikamy w dany etap (rozgrzewka, trening itd.), a następnie klikając w opcję „Ćwiczenia fizyczne” wybieramy z listy interesujące nas ćwiczenie, dostosowując parametry (czas/powtórzenia itp.).
Po wybraniu i dostosowaniu aktywności, cofamy się do poprzedniego ekranu i analogicznie powtarzamy wszystkie kroki, wybierając kolejne ćwiczenia.

Utwórz trening animowany
Trening wydolnościowy
Dodaj ćwiczenie animowane
Trening wydolnościowy animowany

Ostatnim krokiem jest wgranie treningu do zegarka:

Żeby to wykonać, klikamy „Zapisz w Moje treningi”, a następnie ikonkę telefonu ze strzałką, która wyświetla się w lewym górnym rogu. Po zsynchronizowaniu zegarka z telefonem, w zależności od tego jakiego typu będzie to trening (siła, kardio, joga, pilates), znajdziemy go w odpowiednim profilu sportowym na zegarku.
W przypadku treningów siłowych, lista wyświetla się automatycznie po wybraniu profilu sportowego „Siła”, natomiast w przypadku pozostałych aktywności, należy wejść w zakładkę „Trening” a następnie „Moje treningi” i wybrać ten który nas interesuje.

Po wgraniu takiego treningu, animacje treningowe pojawiają się na osobnym ekranie w zegarku, więc jeżeli nie wiemy jak wykonać dane ćwiczenie, wystarczy przełączyć ekran za pomocą dotyku lub przycisków góra/dół (w zależności od modelu zegarka, którego używamy) i wyświetli nam się postać, instruująca nas jak wykonać dane ćwiczenie.

Z tego też względu jest to funkcja przydatna dla osób początkujących – w bardzo przystępny i przejrzysty sposób można zobaczyć jak poprawnie wykonać ćwiczenie, dzięki czemu nie utrwalimy złych wzorców ruchowych podczas wykonywania błędnie ćwiczeń oraz zaoszczędzimy czas na mozolne wyszukiwanie informacji na temat technicznego wykonania danego ćwiczenia w internecie.

Udostępnij