​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Vivosmart 5 - opaska z większym wyświetlaczem

Vivosmart 5 - opaska z większym wyświetlaczem

Opublikowany :
Kategorie : Zegarki sportowe

Cztery lata, które upływają w tym roku od premiery monitora aktywności Vivosmart 4, to na pewno odpowiedni czas na aktualizację serii, która w dalszym ciągu cieszy się dużą popularnością.

Garmin nie zwalnia tempa z nowościami i właśnie zaprezentował kontynuację serii - Vivosmart 5, który zyskał kilka nowych funkcji znanych nam już z zegarków marki Garmin.

Vivosmart 5 - opaska z większym wyświetlaczem

ZMIANY FIZYCZNE

Zmianą widoczną na pierwszy rzut oka jest nie tylko brak ramki wokół wyświetlacza, ale przede wszystkim znacznie większy wyświetlacz.

Jest on aż 66% większy od swojego poprzednika – opaski Vivosmart 4, dzięki czemu, możemy m.in. odczytać znacznie większą ilość tekstu, a większa rozdzielczość (88 x 154 pikseli vs 48 x 128 pikseli) także wpłynie na lepszą czytelność wyświetlanych informacji.

Nie zmienił się natomiast rodzaj wyświetlacza – w dalszym ciągu jest to wyświetlacz typu OLED, który bardzo dobrze sprawdza się w poprzedniej serii.

Powiększeniu uległ nie tylko ekran, ale także etui go okalające i pasek, co na pewno ucieszy osoby, dla których wcześniejsza, smuklejsza seria była nieco zbyt mała. Zmianą na plus, jest także dostępność wymiennych opasek, dzięki czemu kupując jeden monitor aktywności, możemy dowolnie zmieniać jego wygląd, dokupując opaski w innych kolorach ;)

Podobnie jak w poprzedniku, do wyboru mamy dwa rozmiary: mały/średni oraz duży.

 

Vivosmart 5 - opaska z większym wyświetlaczem

Vivosmart 5

Vivosmart 5 - opaska z większym wyświetlaczem

Vivosmart 4

Rozmiar etui:mały/średni: 19,5 × 10,7 × 217 mmmały/średni: 15 × 10,5 × 197 mm
 duży: 19,5 × 10,7 × 255 mmduży: 15 × 10,5 × 223 mm
Wymiary wyświetlacza:10,5 × 18,5 mm6,6 mm x 17,7 mm
Rozdzielczość wyświetlacza:88 × 154 pikseli48 × 128 pikseli
Masa:mały/średni: 24,5 gmały/średni: 16,5 g
 duży: 26,5 gduży: 17,1 g

 

CO NOWEGO ZNAJDZIEMY W FUNKCJACH?

Jeśli chodzi o zmiany w funkcjonalności, nie pojawia się tu nic, czego nie znalibyśmy już z zegarków Garmin, natomiast w porównaniu do poprzednika, pojawia się kilka przydatnych funkcji.

Vivomove 5 jakość snu

Z funkcji typowych dla monitora aktywności, dodana została ocena jakości snu – opaska mierzy parametry snu i w aplikacji Garmin Connect wyświetla jego ocenę, a także wskazówki, jak poprawić jego jakość. Są to cenne informacje, dzięki którym (jeśli wprowadzimy zmiany) możemy poprawić swoje samopoczucie, a także wpłynąć na jakość treningu.

Vivosmart 5 zyskał także wbudowane nowe profile aktywności takie jak m.in. popularny trening HIIT, bieganie na bieżni czy pilates.

Nie zarejestrujemy nim jednak pokonanych pięter, jak w Vivosmarcie 4, bowiem nowy monitor aktywności nie posiada wbudowanego wysokościomierza barometrycznego.

Kolejną funkcją znaną nam już z zegarków Garmin, a niedostępną do tej pory w Vivosmartach, są funkcje związane ze śledzeniem i bezpieczeństwem.

Nowy model otrzymał funkcję Live Track, po której uruchomieniu nasi znajomi czy bliscy, mają możliwość śledzenia naszej lokalizacji w czasie rzeczywistym za pomocą udostępnionego przez nas linku. Jest to funkcja, która przydaje się np. podczas zawodów sportowych, biegania w nowej lokalizacji czy treningu w późnych godzinach.

Z funkcją LiveTrack związane są także dwie następne aktualizacje względem Vivosmartów 4 – jest to wykrywanie zdarzeń i funkcja „Pomoc”.
W momencie, gdy zegarek podczas aktywności na zewnątrz, zarejestruje nagły wypadek, automatycznie wyśle informacje o naszym położeniu do skonfigurowanych wcześniej kontaktów alarmowych. Jest to bardzo przydatna funkcja na przykład podczas samotnych wycieczek rowerowych.

Vivomove 5 wykrywanie zdarzeń


Podobnie jak poprzednik, Vivosmart 5 nie posiada wbudowanego modułu GPS, w związku z czym, podczas aktywności na świeżym powietrzu takich jak bieganie czy jazda na rowerze, aby zapisać trasę, którą przebyliśmy, czy wysłać powiadomienie podczas wykrycia nietypowego zdarzenia, potrzebujemy podłączonego GPS z telefonu.

Wiemy jednak, że osoby, które decydują się na serię Vivosmart, najczęściej potrzebują informacji związanych z monitorowaniem codziennej aktywności (takiej jak np. ilość kroków przebytych w ciągu dnia, spalonych kalorii itp.), a do tego nie potrzebujemy wbudowanego modułu GPS, także nie powinno to stanowić przeszkody.

Funkcje znane z Vivosmarta 4, które mogliśmy podglądać w aplikacji Garmin Connect, takie jak wiek sprawnościowy, nawodnienie i monitorowanie cyklu miesiączkowego, dostępne są teraz także do podglądu bezpośrednio na urządzeniu.

Vivomove 5 body battery
Vivomove 5 kalorie

Jeśli chodzi o pozostałe funkcje, nie uległy one zmianie – w dalszym ciągu jest to bardzo dobry monitor aktywności, śledzący takie parametry jak tętno, natlenienie, stres, kalorie.
Możemy kontrolować z nim parametry naszej wewnętrznej baterii ;) za pomocą funkcji Body Battery, opaska zlicza nam aktywne minuty, a po sparowaniu z telefonem wyświetla wszelkie powiadomienia.

Zmianie nie uległ także czas działania na jednym naładowaniu, w związku z czym możemy cieszyć się naszym urządzeniem do 7 dni (w zależności od użytkowania i włączonych pomiarów).

Porównanie kilku istotnych funkcji znajdziecie w tabelce poniżej.

 

Vivosmart 5 - opaska z większym wyświetlaczem

Vivosmart 5

Vivosmart 5 - opaska z większym wyświetlaczem

Vivosmart 4

Ocena jakości snu i wskazówki, które poprawią jego jakość:TakNie
Wysokościomierz barometryczny:NieTak
Monitorowanie pokonanych pięter:NieTak
Aplikacja LiveTrack:TakNie
Wykrywanie zdarzeń:TakNie
Funkcja "Pomoc", wysyłająca powiadomienie i informację o bieżącej lokalizacji do wybranych kontaktówTakNie
Monitorowanie aktywności:TakTak
Monitorowanie zdrowia (pulsoksymetr, Body Battery, tętno, nawodnienie, stres):TakTak
Wbudowane aplikacje sportowe:Tak (większa ilość)Tak
GPS:Tylko połączonyTylko połączony
Powiadomienia:TakTak
Czas działania baterii:do 7 dnido 7 dni

PODSUMOWANIE

Nowość, która została zaprezentowana przez Garmina, na pewno ucieszy osoby posiadające poprzednią wersję Vivosmarta, a także osoby, które zastanawiały się nad kupnem urządzenia monitorującego codzienną aktywność.

Jest to na pewno odpowiednie urządzenie, dla osób, które sport uprawiają amatorsko (lub wcale) i potrzebują urządzenia, którego głównym zadaniem będzie monitorowanie ich codziennej aktywności, parametrów zdrowia i wyświetlanie powiadomień.

Koszt Vivosmarta 5 w dniu premiery to 719 zł.

Dostępne wersje kolorystyczne to czarny (zarówno w wersji mniejszej, jak i dużej) oraz biały i miętowy (w wersji mniejszej).

Udostępnij

Azymut-Paweł Kos Reviews with ekomi-pl.com