​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Garmin Venu 3 - poznaj lepiej swój organizm

Garmin Venu 3 - poznaj lepiej swój organizm

Opublikowany :
Kategorie : Zegarki sportowe

Smartwatche Venu to bezsprzecznie jedna z najważniejszych serii w portfolio marki Garmin. Zegarki te przeznaczone są dla osób aktywnych, które poszukują codziennego smartwatcha, aby monitorować podstawowe parametry swojego organizmu podczas codziennych aktywności czy uprawiania sportów. Przez kilka lat obecności na rynku seria ta zyskała renomę i sprawiła, że wiele osób spróbowało swoich sił w bieganiu czy kolarstwie. Nowa generacja tego modelu — oznaczona cyfrą 3 - czerpie pełnymi garściami ze swojego dziedzictwa oraz prezentuje kilka innowacyjnych rozwiązań, na które użytkownicy długo czekali. Jakie kluczowe nowości znajdziemy w tym modelu?

 

Zmiany fizyczne

Venu 3 swoim designem bardzo przypominają swoich poprzedników — Venu 2 bez plusa. Dostępne są w dwóch rozmiarach koperty - 41 mm oraz 45 mm średnicy. Małe rozmiary (opatrzone literką „S” po cyfrze generacji, czyli 3S) są więc odrobinę większe od poprzednika. W obu rozmiarach otrzymaliśmy jednak większe ekrany o średnicy 1,2 cala w wersji „S” oraz 1,4 cala w rozmiarze standardowym, które zostały wykonane w technologii AMOLED. Rozmiar standardowy posiada dwa warianty kolorystyczne oraz dodatkowo wersję jubilerską ze skórzanym paskiem. W rozmiarze mniejszym do wyboru jest 5 kolorów oraz  jeden wariant jubilerski.

 

Garmin Venu 3 - poznaj lepiej swój organizm

 

Materiał koperty to w większości kompozyt z elementami metalowymi (pierścień, przyciski) wykonanymi ze stali. Przycisków na obudowie znajdziemy 3, więc jest to taka sama konfiguracja jak w przypadku Venu 2 Plus. Zegarkiem sterujemy oczywiście też za pomocą panelu dotykowego, ukrytego w szkle Corning Gorilla Glass. Urządzenia posiadają paski z systemem QuickRelease w różnych szerokościach, wersje „S” mają rozmiar 18 mm, natomiast wersje standardowe 22 mm - stały się już w zasadzie standardem, nic tutaj nic nie uległo zmianie. Jeśli więc mamy już kolekcję pasków od poprzedniego modelu, to śmiało możemy ich używać także z nową generacją.

 

Budowa Venu 3

Zdecydowano się na zastosowanie nowszych rozwiązań w kwestii dokładności dokonywanych przez zegarek pomiarów. Znajdziemy w nich bowiem czujnik GNSS działający z wieloma systemami jednocześnie — niestety bez wsparcia pomiaru wielopasmowego. U spodu koperty znajdziemy też czujnik tętna piątej generacji, który wcześniej znaleźć mogliśmy wyłącznie w zegarkach Fenix 7 Pro i Epix 2 Pro. Nowy czujnik HR posiada więcej diod doświetlających uruchamianych w trakcie rejestracji aktywności, co przekłada się na większą dokładność przy najbardziej wymagającym użytkowaniu. Najistotniejszą funkcjonalnością wersji z Plusem i jej największym atutem względem wersji bez plusa była obsługa asystenta głosowego telefonu oraz przekazywanie połączeń telefonicznych z telefonu na zegarek. Funkcję tę znajdziemy również we wszystkich wariantach rozmiarowych Venu 3, co muszę przyznać — jest imponujące, szczególnie w wersji „S”. W 41 mm średnicy koperty  udało się zmieścić takie elementy jak większy ekran, głośnik, mikrofon, pamięć 8 GB i to wszystko bez poświęcania żadnej funkcjonalności. W przypadku wersji większej udało się zyskać trochę czasu działania na jednym ładowaniu. W przypadku Venu 2 w trybie smartwatcha mógł on działać do 11 dni, teraz da się z niego wycisnąć nawet do 14 dni na jednym ładowaniu. W przypadku wersji mniejszej czas działania w trybie zegarka nie uległ zmianie.

 

Zmiany oprogramowania

W Venu 3 znajdziemy kilka funkcji, które wcześniej nie były dostępne w tej serii. Jest to, m.in. nocny pomiar HRV, który wykorzystywany będzie przez zegarek choćby przy obliczaniu czasu potrzebnego na regenerację. Będziemy też mieli dostęp do funkcji porannego raportu, która codziennie po przebudzeniu przywita nas wieloma przydatnymi informacjami, jak np. wynik snu czy prognoza pogody. Udostępniony został także asystent jet lagu, który przygotuje nas do dłuższych podróży, poprzez spersonalizowane sugestie dotyczące kilku dni poprzedzających podróż, podczas której przekroczymy kilka stref czasowych. Zegarek zyskał także opcje podłączenia do niego trenażerów z serii smart, aby móc nimi sterować podczas zaprogramowanych treningów oraz opcje podłączenia do zegarka pomiaru mocy rowerowej. Dodano do niego również kilka profili sportowych, w tym tryb „Gaming”, który przeznaczony jest dla graczy. Funkcja ta może śledzić nasze wyniki osiągane w grze, mierzy poziom stresu, puls, i określa kiedy powinniśmy sobie zrobić przerwę, aby zachować nasze skupienie i osiągi na najwyższym poziomie.

 

Garmin Venu 3 - poznaj lepiej swój organizm

 

Dodano też tryb dla osób poruszających się na wózku. Zegarek przestawiony w ten tryb nie będzie np. liczyć kroków, a pchnięcia, wyświetli nam także aktywności uprawiane na wózku, jak np. handbike. Jest to bardzo miły ukłon w stronę para sportowców, którzy mogli czuć się wykluczeni. Seria Venu w końcu doczekała się też wsparcia dla trybu pływania w wodach otwartych — niestety nadal nie rejestrują one triathlonu. Dodano także funkcje, które w Venu 3 debiutują, co ma świadczyć o potencjale drzemiącym w tej serii. Najważniejszą z nich jest asystent snu. Na podstawie zbieranych w ciągu dnia i nocy danych, zegarek będzie określał, ile czasu powinniśmy spać, żeby w pełni wypocząć. Będzie też dawać nam sugestie, co możemy zrobić, żeby sen był bardziej efektywny, co prowadzić będzie do lepszego zrozumienia przez nas, jak działa nasz organizm i jak się regeneruje. Zegarek daje możliwość śledzenia naszych drzemek w ciągu dnia, by je także brać pod uwagę, przy zalecaniu dla nas optymalnego czasu snu. Aby odpowiednio przygotować się do snu, warto się odprężyć, a pomoże nam w tym kolejna nowość - tryb medytacji. Aktywność ta pomoże nam pozbyć się negatywnych emocji oraz złapać głęboki, spokojny oddech, co przełoży się na lepszy, bardziej regenerujący sen. Dodatkowo w zegarkach Venu 3 podczas otrzymywania powiadomienia z komunikatora, poza tekstem i emotikonami, mogą być wyświetlane także grafiki w treści wiadomości, opcja ta jednak zarezerwowana jest tylko dla urządzeń działających na systemie Android. A dla osób z gorszym wzrokiem Garmin (w końcu, po wielu latach próśb) umożliwia wybór rozmiaru czcionki.

 

Podsumowanie

Venu 3 to znaczące unowocześnienie jednego z najważniejszych segmentów sportwatchy. Oferują one wszystkie niezbędne funkcje typowego smartwatcha, jak m.in. powiadomienia z telefonu, płatności zbliżeniowe czy monitoring codziennej aktywności (kroki, kalorie, puls), ale także wznoszą na wyższy poziom jego aspekt zegarka sportowego, poprzez dodanie kilku nowych trybów sportowych czy wsparcie dla rowerowego pomiaru mocy. Duży ekran AMOLED oferuje jakość, której nie powstydziłby się topowy smartwatch, a funkcje codziennych pomiarów sprawią,  że na nowo odkryjemy nasz organizm. Jesteśmy przekonani, że Venu 3 będą podstawowym wyborem dla każdego amatora sportu!

 

Garmin Venu 3 - poznaj lepiej swój organizm

Produkty powiązane

Udostępnij

Azymut-Paweł Kos Reviews with ekomi-pl.com