​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Różnice między czujnikami tętna na klatkę piersiową

Różnice między czujnikami tętna na klatkę piersiową

Opublikowany :
Kategorie : Czujniki

Różnice między czujnikami tętna na klatkę piersiową


PARAMETRY

HRM-DUAL

HRM4-RUN

HRM-SWIM

HRM-TRI

HRM-PRO

AKCELEROMETR

 

tak

 

tak
tak

WEW. PAMIĘĆ

 

 

tak
tak
tak

CZAS KONTAKTU Z PODŁOŻEM

 

tak

 

tak
tak

BILANS CZASU KONTAKTU Z PODŁOŻEM

 

tak

 

tak
tak

RYTM

 

tak

 

tak
tak

DŁUGOŚĆ KROKU

 

tak

 

tak
tak

ODCHYLENIE PIONO.

 

tak

 

tak
tak

ODCHY. OD DŁUGOŚCI

 

tak

 

tak
tak

PROTOKóŁ BLUETOOTH

tak

 

 

 

tak

 

Różnice między czujnikami tętna na klatkę - na co zwrócić uwagę

W powyższej tabeli zostały przedstawione cechy czterech obecnie dostępnych na rynku napiersiowych pasów Garmina. Najbardziej podstawowym pasem jest HRM-DUAL. Jest to tak naprawdę odświeżona wersja starego pasa HRM3-Premium. W nowej odsłonie pas został wyposażony w dodatkowy protokół BLE, czyli Bluetooth® Low Energy. Dzięki temu mamy więcej możliwości trenowania w pomieszczeniu bądź w plenerze.

Kolejnym pasem jest HRM4-RUN. Pas ten posiada na stałe zamontowany sensor z charakterystyczną, silikonową osłoną w kolorze czerwonym. Pas ten posiada tzw. dynamikę biegu, czyli sześć parametrów istotnych dla biegaczy. Pas transmituje tętno do naszego zegarka w czasie rzeczywistym i jest dedykowany do biegania, aczkolwiek można go też zastosować z powodzeniem podczas jazdy rowerem czy innych sportów, przy których chcemy mierzyć tętno.

Następny pas to HRM-SWIM. Ma on specjalną budowę i jest przeznaczony wyłącznie do pływania w basenie. Zwiększona szerokość pasa i jego specjalna faktura powoduje lepsze trzymanie się na ciele w czasie treningu pływackiego. Pas ma wewnętrzną pamięć dzięki czemu w czasie treningu magazynujemy tętno z danej sesji. Po zakończonym treningu, zachowane tętno jest transmitowane do zegarka i nadpisywane do aktywności, dzięki czemu nawet przy przypadku treningu pływackiego, jesteśmy w stanie przeprowadzić dokładną analizę pracy naszego serca po zakończonej sesji.

Przedostatnim, zdecydowanie bardziej zaawansowanym czujnikiem tętna jest pas HRM-TRI.
Jak sama nazwa wskazuje, jest on dedykowany do uprawiania triathlonu, a więc odpowiedni będzie
zarówno do pływania*, jazdy na rowerze jak i do biegania. Ponadto dzięki funkcji dynamiki biegu
zobaczymy rozbudowane parametry biegu, jak w czujniku HRM4-RUN.


Najnowszym i ostatnim już czujnikiem tętna, jest pas HRM-PRO. Jest to model bliźniaczy do czujnika HRM-TRI, który również dedykowany jest do triathlonu, natomiast pas ten posiada dodatkową łączność Bluetooth® Low Energy, dzięki której odczyt tętna może być widoczny nie tylko na wyświetlaczu urządzeń Garmin poprzez połączenie ANT+ jak w modelach poprzednich, ale także w aplikacjach do ćwiczeń, takich jak Zwift czy na kompatybilnym sprzęcie fitness, z czego ucieszą się na pewno osoby trenujące na siłowni, czy triathloniści korzystający z trenażerów

Mamy nadzieję, że teraz już znasz różnice między czujnikami tętna na klatkę. Sprawdź też nasz wpis o garmin coach.

 

*Czujniki tętna HRM-TRI oraz HRM-PRO, posiadają (podobnie jak HRM-SWIM) wewnętrzną pamięć do magazynowania tętna w czasie pływania, jednak ze względu na taką samą budowę jak HRM4-RUN, nie można w nich pływać w basenie (materiały, z których są wykonane nie są odporne na chlor, przez co pas ulegnie szybkiemu zużyciu).

 

 Udostępnij

Azymut-Paweł Kos Reviews with ekomi-pl.com