​ ​ ​ ​
Kategorie produktów
Smartwatch do 1000 zł. Porównanie modeli i funkcji. Co wybrać?

Smartwatch do 1000 zł. Porównanie modeli i funkcji. Co wybrać?

Opublikowany :
Kategorie : Zegarki sportowe

Rynek obfituje w całe mnóstwo dostępnych smartwatchy. Możemy przebierać w modelach i producentach, a podjęcie decyzji może przyprawiać o zawrót głowy. Możliwości wyboru nieco się zawężają, gdy ustalimy nasz budżet na poziomie ok. 1000 zł. Czy oznacza to jednak, że w takiej cenie nie da się kupić dobrego smartwatcha? Wręcz przeciwnie! Przygotowaliśmy przegląd modeli, które mieszczą się w tej kwocie, ale doskonale sprawdzą się u użytkowników o różnych poziomach zaawansowania.

Jaki smartwatch do 1000? Zanim przystąpisz do wyboru zegarka, warto, abyś określił swoje potrzeby. Zależnie od tego, czy poszukujesz smartwatcha, który będzie przede wszystkim urządzeniem monitorującym zdrowie i codzienną aktywność, akcesorium  do monitorowania zdrowia i treningów, czy też może sprzętu przede wszystkim sportowego, ale z funkcjami smart, inne modele będą dobrym wyborem. 

Jaki smartwatch do 1000 zł?


SMARTWATCH DO 1000 ZŁ NA CO DZIEŃ

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na monitorowaniu zdrowia oraz codziennej aktywności, a przy tym chcesz mieć akcesorium, które będzie pasowało do niemal każdej stylizacji, znajdziesz w naszej ofercie dwie propozycje. Ze względu na design obie są skierowane przede wszystkim do kobiet.

GARMIN LILY

To najmniejszy i najzgrabniejszy ze wszystkich modeli dostępnych w ofercie marki Garmin, zaprojektowany z myślą o kobietach i wyróżniający się eleganckim designem. Ten niewielki smartwatch do 1000zł sprawdzi się przede wszystkim jako monitor zdrowia i codziennej aktywności. Został wyposażony w czujnik tętna oraz pulsoksymetr, dzięki którym będzie w stanie sporo powiedzieć na temat stanu Twojego organizmu. Funkcje takie jak BodyBattery czy monitoring snu pozwolą określić poziom energii oraz to, jak efektywnie odpoczywasz.

Dodatkowe funkcje zdrowotne, takie jak nawodnienie, wesprą Cię w wyrabianiu oraz utrzymywaniu zdrowych nawyków. Na podstawie tętna zegarek jest w stanie oszacować również
poziom stresu, któremu poddawany jest Twój organizm. W razie potrzeby możesz skorzystać również z minutnika relaksu, który zaproponuje odpowiednie ćwiczenia oddechowe. Licznik kroków pozwoli oszacować poziom aktywności, a automatyczne ustalanie dziennych celów dodatkowo zmotywuje do ruchu. Choć zegarek nie został wyposażony w moduł GPS, to może zostać wykorzystany do śledzenia rekreacyjnych aktywności np. w pomieszczeniach, czy również na basenie. Jeśli ćwiczysz na zewnątrz, zabierz ze sobą także telefon – zegarek zapisze trasę, korzystając z jego modułu.

 

Garmin Lily

 

Garmin Lily to nie tylko monitor aktywności, ale także zegarek współpracujący ze sparowanym telefonem. Pokazuje powiadomienia o nowych wiadomościach, na które możesz odpowiedzieć za pomocą gotowych szablonów, a także przychodzących połączeniach. 

W cenie poniżej 1000 zł model Lily jest dostępny w dwóch wariantach: Sport oraz Classic. Wersja Sport lepiej sprawdzi się u miłośniczek aktywnego trybu życia – została wyposażona w silikonowy pasek oraz ramkę z anodyzowanego aluminium. Z kolei wariant Classic z pewnością spodoba się miłośniczkom ponadczasowej klasyki. Wyposażono go w skórzany pasek, dzięki czemu smartwatch sprawdzi się jako dodatek do każdej, nawet eleganckiej stylizacji.

 

GARMIN VIVOMOVE

Vivomove to wyjątkowa linia zegarków w ofercie Garmina. Są to bowiem urządzenia hybrydowe, które łączą tarczę wskazówkową z niewielkim ekranem OLED, aktywowanym dotykowo lub za pomocą gestu nadgarstka. Dzięki temu na co dzień zegarek jest eleganckim akcesorium, doskonałym dla fanów klasycznego designu, jednocześnie zachowując funkcjonalność smartwatcha. Pod kątem funkcji urządzenie jest bardzo zbliżone do modelu Lily – będzie zatem doskonałym monitorem zdrowia oraz codziennej aktywności. Został jednak wyposażony w kilka dodatkowych opcji.

 

Garmin Vivomove

 

Zegarek ten ma możliwość prowadzenia pomiaru tętna pod wodą, dzięki czemu będzie mógł precyzyjnie określić poziom Twojego wysiłku podczas pływania. Poinformuje Cię także o osiągnięciu założonego celu czasu lub dystansu podczas aktywności za pomocą sygnału dźwiękowego oraz stosownego komunikatu. Dodatkowo da znać, gdy osiągniesz założoną liczbę kroków lub aktywnych minut. Kolejną ciekawą funkcją, w którą wyposażono tego smartwatcha, jest wykrywanie zdarzeń podczas wybranych aktywności. Gdy urządzenie wykryje nietypowe zdarzenie, prześle do dodanych wcześniej kontaktów alarmowych wiadomość, zawierającą link do śledzenia LiveTrack oraz informację o aktualnej lokalizacji. Co więcej, jeśli korzystasz z więcej niż jednego urządzenia nawigacyjnego Garmin, np. komputera rowerowego Edge, zegarek może pełnić funkcję zewnętrznego czujnika tętna. Jaki smartwatch do 1000 może się jeszcze sprawdzić?

 

SMARTWATCHE Z FUNKCJAMI SPORTOWYMI

Przedstawione powyżej propozycje to przede wszystkim monitory zdrowia. Jeśli jednak prowadzisz aktywny tryb życia, ale Twoje ćwiczenia pełnią przede wszystkim funkcję rekreacyjną, warto sięgnąć po urządzenia bardziej rozbudowane pod kątem sportowym.

 

GARMIN VENU SQ

Garmin Venu SQ to urządzenie, które oferuje monitoring zdrowotny zbliżony do tego dostępnego we wcześniej omawianych modelach, ale został wyposażony w moduł GPS i około 20 trybów sportowych. Doskonale sprawdzi się podczas śledzenia codziennych ćwiczeń na poziomie rekreacyjnym lub treningów na poziomie podstawowym. Umożliwi dokładniejsze niż w modelach Lily czy Vivomove śledzenie trasy biegu, spaceru czy jazdy na rowerze. Sprawdzi się również w momencie, w którym zechcesz wprowadzić swoje treningi na wyższy poziom – bez problemu sparujesz go z czujnikami prędkości i kadencji. Obsłuży również plany treningowe Garmin Coach, które możesz pobrać za pośrednictwem aplikacji Connect IQ. 

 

Garmin Venu SqNie zapomniano również o rozwinięciu funkcji smart. Najlepszy smartwatch do 1000 nie tylko pokaże
informacje o nowych wiadomościach czy połączeniach, ale także umożliwia sterowanie muzyką odtwarzaną z telefonu. W porównaniu do wcześniej opisywanych modeli został on także wyposażony w bardzo istotną funkcję, jaką są płatności zbliżeniowe Garmin Pay. Wystarczy, że podepniesz kartę płatniczą w aplikacji Garmin Connect.

Zegarek posiada w kolorowy, czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Gdy nie korzystasz z zegarka, automatycznie się wygasi, co wydłuży jego czas pracy na baterii. Dodatkowo możesz także spersonalizować urządzenie, wybierając jedną z wbudowanych tarcz lub pobierając dodatkowe za pośrednictwem aplikacji Connect IQ.

 

GARMIN VENU SQ 2

Venu SQ 2 to następca omówionego w poprzedniej sekcji modelu. Czym się różni? 

Uwagę zwraca m.in. zastosowanie wyświetlacza AMOLED zamiast LCD oraz wyższa rozdzielczość ekranu, co gwarantuje wyświetlanie w jeszcze lepszej jakości. Dodatkowo znacznie zwiększono pojemność baterii – Venu SQ 2 może pracować w trybie zegarka aż do 11 dni. Dla porównania – w przypadku Venu SQ czas ten wynosi 6 dni.

 

Garmin Venu Sq 2

 

Na uwagę zasługuje także czujnik tętna czwartej generacji, który zapewnia jeszcze większą dokładność pomiaru. Dokładniejsze będą także zapisy trasy pokonanej podczas aktywności, co zawdzięczamy zastosowaniu modułu GNSS, korzystającego ze wskazań kilku systemów satelitarnych (GPS, Glonass oraz Galileo). 

Ciekawą funkcją zdrowotną, która jest nowością w tym modelu, jest Health Snapshot. Po jej uruchomieniu zegarek przeprowadzi pomiar zmienności naszego tętna, saturacji, częstotliwości oddechu i poziomu stresu. Po takim pomiarze zostanie wygenerowany raport, zawierający jego wyniki.

 

ZEGAREK ZE SPORTOWYM ZACIĘCIEM

Wśród smartwatchy w cenie do 1000 zł znajdziemy nie tylko sprzęt, który sprawdzi się na co dzień, ale także taki, który został stworzony przede wszystkim z myślą o śledzeniu aktywności. Poznaj naszą ostatnią propozycję, przeznaczoną przede wszystkim dla osób, które przywiązują mniejszą wagę do funkcji smart, a ich głównym celem jest monitorowanie treningów.

 

GARMIN FORERUNNER 55

Ten podstawowy model z linii Forerunner jest przeznaczony przede wszystkim dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie sportu. Dzięki prostocie obsługi i przejrzystemu interfejsowi dobrze sprawdzi się jako pierwszy zegarek biegowy. Bieganie nie jest jednak jedyną aktywnością, którą możesz dzięki niemu śledzić – sprawdzi się również m.in. podczas jazdy na rowerze czy nawet jogi. Umożliwi także przeprowadzenie treningu interwałowego. Możesz zabrać go ze sobą również na basen. Po treningu zegarek określi czas potrzebny na regenerację przed kolejną wymagającą aktywnością.

 

Garmin Forerunner 55

 

Zegarek oferuje nie tylko monitorowanie aktywności, ale także parametrów zdrowotnych. Prowadzi ciągły pomiar tętna, na podstawie którego określi poziom BodyBattery oraz stresu. Dodatkowo także monitoruje sen. Urządzenie jest natomiast dość okrojone pod względem funkcji smart – pokaże powiadomienia z telefonu i umożliwi sterowanie muzyką w podłączonym urządzeniu, jednak nie zostało wyposażone w Garmin Pay.

 

PODSUMOWANIE

Choć budżet 1000 zł może wydawać się niewielki, to w rzeczywistości może być w pełni wystarczający, jeśli szukamy zegarka na co dzień z mniej rozbudowanymi funkcjami sportowymi. Urządzenia z tego zakresu cenowego umożliwią przede wszystkim monitoring codziennej aktywności i zdrowia, a także śledzenie rekreacyjnych aktywności sportowych. Pokażą powiadomienia z telefonu, a niektóre z nich, np. Venu SQ 2, umożliwią nawet wykonywanie płatności zbliżeniowych.